Partnerzy portalu
Browar PINTA otwiera się dla zwiedzających. Ile kosztuje bilet? PINTA dołącza do listy atrakcji w Beskidach. / fot. materiały prasowe

Browar PINTA otwiera się dla zwiedzających. Ile kosztuje bilet?

Autor: oprac. JS Data: 17 czerwca 2022 10:35

Od maja 2022 roku w Wieprzu koło Żywca można zwiedzać PINTĘ, największy rzemieślniczy browar w Polsce oraz PINTA Barrel Brewing, jedyny w Polsce browar wyspecjalizowany w warzeniu piw dzikich i starzeniu piw w drewnianych beczkach.

W browarze PINTY można poznać ponad 11-letnią historię piwnej rewolucji w Polsce, ludzi, którzy ją wywołali i kulisy warzenia najpopularniejszych polskich piw rzemieślniczych. Twórcami browaru są bowiem pionierzy polskiego kraftu, którzy zanim wybudowali własny zakład, warzyli swoje piwa na wynajmowanym sprzęcie. Obecnie w Wieprzu warzy się rocznie prawie 3 mln litrów piwa w ponad 100 różnych rodzajach.

- Piwowarstwo jest istotną częścią historii Żywiecczyzny, a PINTA pisze w niej całkiem nowy rozdział i chcemy, żeby dzięki temu stała się jedną z atrakcji Beskidów - mówi Ziemowit Fałat, współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

PINTA dołącza do listy atrakcji w Beskidach

Dodatkową atrakcją przy okazji zwiedzania browarów PINTY jest firmowy sklep, gdzie zaczyna się i kończy każda wycieczka. Na entuzjastów kraftu czekają pamiątki, odzież, szkło, akcesoria i wszystkie piwa, którymi dysponują jeszcze magazyny PINTY.

Obydwa browary PINTY zlokalizowane są na malowniczej działce we wsi Wieprz koło Żywca, nad rzeką Sołą, u podnóża wzgórza Grojec. Widać z niej szczyty Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Przez sąsiednią wieś Radziechowy, jedną z najstarszych wsi na Żywiecczyźnie, prowadzi szlak na Matyskę, wzgórze z Golgotą Beskidów. Z Matyski rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram Beskidów. Stąd można wyruszyć dalej w góry, na Halę Radziechowską, Baranią Górę lub Skrzyczne.

Od poniedziałku do czwartku browary w Wieprzu mogą zwiedzać tylko grupy zorganizowane od min. 10 osób. Osoby indywidualne i grupy poniżej 10 osób mogą online umówić swoją wizytę w piątki lub soboty na godz. 10:30 lub 12:30.

Trwające około godziny zwiedzanie obu browarów PINTY kosztuje 25 zł. Sam Browar PINTA można zwiedzić w około pół godziny za 15 zł. Opłata gwarantuje przewodnika z załogi PINTY, jedno piwo z lokalnej serii PINTA Beskidy lub bezalkoholowe Mini Maxi i pamiątkowy bilet z wizyty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz