Partnerzy portalu
Coca-Cola HBC Polska wchodzi w dystrybucję alkoholi Coca-Cola HBC Polska rusza z dystrybucją alkoholi/ fot. shutterstock

Coca-Cola HBC Polska wchodzi w dystrybucję alkoholi

Autor: www.horecatrends.pl Data: 03 lutego 2020 13:45

Coca-Cola HBC Polska rozpoczęła działalność w segmencie wysokogatunkowych alkoholi. Uruchomiona dystrybucja dotyczy wyrobów produkowanych przez wytwórnie Potocki i Nemiroff, a pod koniec lutego dystrybucja obejmie także część produktów Grupy Campari.

- Poszerzenie oferty dystrybucyjnej o całkowicie nowy asortyment jest częścią konsekwentnie realizowanej strategii 24/7, zakładającej m.in. oferowanie konsumentom pełnej gamy produktów, na każdą okazję. Strategia 24/7 jest jedną z podstaw rozwoju zarówno Coca-Cola HBC Polska, jak i całej Grupy Coca-Cola HBC - mówi Jaak Mikkel, prezes Coca-Cola HBC Polska.

- Zgodnie z tą strategią, sukcesywnie poszerzana jest oferta handlowa firmy o całkowicie nowe kategorie produktów, nieobecne do tej pory w sprzedawanym asortymencie. Dzięki temu, Coca-Cola HBC znana dotychczas z produkcji i dystrybucji napojów bezalkoholowych, stać się ma uniwersalną firmą szeroko rozumianego sektora napojowego – dodaje Jaak Mikkel.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Nowe produkty, które powiększą ofertę Coca-Cola HBC, należą do kategorii produktów premium: wódka Potocki, wódki Nemiroff z wariantami DeLuxe i Original oraz produkty Grupy Campari: Cinzano, gin Bulldog i Bickens, tequila Espolon czy likiery Grand Manier oraz Frangelico.

Nowe marki w ofercie Coca-Cola HBC Polska

Wódka Potocki jest jedna z najstarszych marek w Polsce. Jan-Roman Potocki odnowił tradycję rozpoczętą przez swoich przodków ponad 200-lat temu w Łańcucie. Dziś, wódka Potocki jest produkowana w rzemieślniczy sposób z najlepszej jakości polskiego żyta. Przez wieloletnią selektywną dystrybucję w największych metropoliach na świecie, wódka Potocki zyskała wyjątkową reputację. Skompletuje ofertę Coca-Cola HBC w Polsce w segmencie super-premium.

Nemiroff to międzynarodowa marka napojów alkoholowych o ukraińskim pochodzeniu, której historia sięga 1872 roku. To jedna z 3 najpopularniejszych wódek kupowanych w strefach wolnocłowych. Ze względu na reputację i potencjał rozwoju, wysokiej jakości produkty Nemiroff z unikalnym charakterem marki komponują się ze strategią 24/7 Coca-Cola HBC, dzięki czemu partnerstwo marki z Coca-Cola HBC będzie korzystne zarówno dla obu firm, jak i konsumentów. Nemiroff jest już znany na całym świecie, a dodatkowo swoją rozpoznawalność wzmacnia dzięki sponsorowaniu UFC.

Grupa Campari jest ważnym graczem w globalnej branży napojów alkoholowych z gamą ponad 50 marek premium i super-premium, wśród których znajduje się włoska marka Cinzano. Założona w 1757 roku, z ponad 250-letnią tradycją, Cinzano jest jedną z najbardziej historycznych marek wermutów i win musujących na świecie.

Grupa Campari jest ważnym graczem w globalnej branży napojów alkoholowych z gamą ponad 50 marek premium i super-premium, wśród których znajduje się włoska marka Cinzano. Założona w 1757 roku, z ponad 250-letnią tradycją, Cinzano jest jedną z najbardziej historycznych marek wermutów i win musujących na świecie.

Dystrybuowane przez Coca-Cola HBC Polaka produkty alkoholowe dostępne będą w sprzedaży w całej Polsce.

Coca-Cola HBC Polska jest częścią Coca-Cola Hellenic Bottling Company, jednego z największych na świecie i 2-ego w Europie rozlewcy napojów The Coca-Cola Company. Grupa Coca-Cola HBC działa w 28. krajach i obsługuje ok. 600 mln konsumentów. Spółka będąca właścicielem grupy, Coca-Cola HBC AG, ma siedzibę w Szwajcarii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz