×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Coca-Cola i Danone opuszczają jednak Rosję?
Coca-Cola i Danone opuszczają jednak rosyjski rynek?; fot. shutterstock

Coca-Cola i Danone opuszczają jednak Rosję?

Autor: PAP Data: 05 marca 2022 09:57 | Aktualizacja: 06 marca 2022 09:00

Koncern Coca-Cola i Danone wycofują się z rosyjskiego rynku - podał w sobotę portal Nexta. Tweet został jednak szybko usunięty. Decyzja koncernów wciąż nie jest jasna.

Coca-Cola wycofuje się z Rosji

Po nagonce na Coca-Colę, która podała, że nie zamierza wycofywać się z Rosji, pojawiły się informacje, że sieć jednak nie będzie działać na rosyjskim rynku. Ciągle pojawiają się sprzeczne dane na ten temat.

Do Coca-Cola HBC Russia należy 10 fabryk produkujących napoje gazowane i soki w takich miastach, jak Moskwa, St. Petersburg, Samara, Jekaterynburg, Nowosybirsk, Krasnojark i Władywostok, region Rostowski.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Danon w Rosji

Grupa Danon ma z kolei w Rosji 20 zakładów produkujących: świeże produkty mleczne, odżywki dla niemowląt, produkty do żywienia medycznego, wodę.

Jak zwrócił uwagę serwis BBC, pojawienie się na rosyjskim rynku marek takich, jakich jak Coca-Cola, "symbolizowało początek nowych czasów".

W odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainę wiele międzynarodowych koncernów wstrzymało działalność w Rosji - m.in. marki technologiczne, samochodowe, odzieżowe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz