×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
David Gaboriaud gościem specjalnym Akademii Sokołów
David Gaboriaud gościem specjalnym Akademii Sokołów; fot. mat. pras.

David Gaboriaud gościem specjalnym Akademii Sokołów

Autor: materiał prasowy Data: 12 grudnia 2022 15:31

David Gaboriaud wspólnie z uczestnikami Akademii Sokołów przygotował świąteczne potrawy rodem z Francji. Nie zabrakło też tradycyjnych dań polskich w nowej odsłonie, które zaproponował szef kuchni Sokołów - Dominik Moskalenko.

Akademii Sokołów na Święta

Choć w świątecznym menu zazwyczaj królują klasyczne, tradycyjne potrawy, to za sprawą coraz szerszych horyzontów kulinarnych i tu następują zmiany. Wiele osób czerpie inspiracje z najbardziej znanych i cenionych kuchni świata, poszukując świeżego spojrzenia również na bożonarodzeniowe ucztowanie.

– W Akademii Sokołów od lat edukujemy na temat zdrowego odżywiania i propagujemy sztukę kulinarną zgodna z najnowszymi trendami – mówi Marcin Bałanda, Dyrektor ds. PR i Komunikacji w Sokołów S.A.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

– Zapraszamy najlepszych szefów kuchni i ekspertów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą. Staramy się również inspirować do odkrywania nowych smaków. Zachęcamy ponadto do czerpania przyjemności zarówno z posiłków, jak i z ich przygotowywania. Zbliżające się Boże Narodzenie jest wyjątkową okazją, by sięgnąć po receptury, z których nie korzystamy na co dzień i na ich bazie przyrządzić oryginalne dania, które zachwycą naszych gości. Taka idea przyświecała tegorocznemu bożonarodzeniowemu spotkaniu w Akademii Sokołów. 

Wprowadzeniem w świąteczną atmosferę były warsztaty rękodzieła, podczas których influencerzy wykonali prostą, a przy tym efektowną dekorację na stół. Następnie nadszedł czas na kulinarną podróż do Francji. Gość specjalny warsztatów – David Gaboriaud, znakomity szef kuchni o francusko-polskich korzeniach, zaproponował danie główne i deser. Obie potrawy utrzymane były w świątecznym klimacie francuskim. Danie główne stanowiło wyjątkowe połączenie wykwintnego smaku i efektownego sposobu podania. Głównym jego elementem była świeca wołowa Sokołów (czyli tzw. hanger steak), marynowana w rozmarynie i Bourbonie, a następnie krótko smażona. Została zaserwowana z francuskimi ziemniakami la ratte i zieloną salsą. Deser zaskoczył wszystkich niezwykłą formą – to alaska w białej czekoladzie, financier kokosowe, z lodami mango-marakuja i flambirowaną bezą.

Kolejnymi świątecznymi propozycjami kulinarnymi były przystawka i zupa autorstwa Dominika Moskalenko, szefa kuchni Sokołów. Uczestnicy warsztatów przygotowali plastry pieczonej polędwicy wołowej Sokołów z sosem tuńczykowo-kaparowym oraz krem z leśnych grzybów na bazie bulionu wołowo-warzywnego. Stworzone na bazie tradycyjnych receptur, jednak z nowoczesnym twistem, stanowiły doskonałą kompozycję z francuską częścią warsztatowego menu. – Cieszę się, że tak dobrze udało nam się połączyć wyjątkowe, świąteczne smaki, o tak różnym rodowodzie – podsumowuje Marcin Bałanda. – Zawsze staramy się, by nasze kulinarne propozycje były ciekawe, oryginalne, a przy tym proste do samodzielnego odtworzenia w domu. Mam nadzieję, że te bożonarodzeniowe warsztaty zainspirują naszych gości, a przekazana wiedza pomoże im przygotować wspaniałe święta.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz