×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Dom Wina: Sherry może stać się przebojem polskich barów
Sherry może stać się przebojem polskich barów; fot. shutterstock

Dom Wina: Sherry może stać się przebojem polskich barów

Autor: portalspozywczy.pl Data: 16 marca 2021 13:40

Wina sherry mogą stać się przebojem polskich barów. Na razie sherry jest u nas mało znane i jest to raczej trunek dla koneserów – ocenia Paweł Gąsiorek, prezes dystrybutora win, Dom Wina.

Młode pokolenie polskich konsumentów jest ciekawe, poszukujące, otwarte na nowe smaki, zapachy, doznania. Ten trend widać w browarnictwie, miksologii alkoholi czy zainteresowaniu kulinariami. Profil sherry idealnie pasuje do tych tendencji z uwagi na swój złożony, wielowarstwowy smak, wielość stylów, ciekawą historię i potencjał kulinarny. To wino ma szansę stać się wielkim przebojem polskich barów – ocenia Paweł Gąsiorek, Prezes Zarządu Domu Wina w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl.

Paweł Gąsiorek, Prezes Zarządu Domu Wina, przyznaje, że w Polsce sherry jest mało znane i jest to raczej trunek dla koneserów.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

– Sherry jest częścią historii świata anglosaskiego. Kiedyś, podobnie jak whisky, rozpowszechniło ją na świecie brytyjskie imperium. Do Polski dotarła z dużym opóźnieniem, właściwie dopiero w ostatnich latach, więc jest dla nas nowością. Czy zostanie odkryta i stanie się modna? Bardzo możliwe, że tak, i będziemy to zawdzięczali młodym, ambitnym barmanom, którzy znajdą dla sherry klucz do serc swoich klientów – ocenia Paweł Gąsiorek.

Więcej na portalspozywczy.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz