Partnerzy portalu
Dyrektywa plastikowa: Warto już teraz sprawdzić ofertę opakowań (wideo) Katarzyna Wąsowicz, TGM Horeca & Traders Senior Manager Makro Polska o dyrektywie plastikowej

Dyrektywa plastikowa: Warto już teraz sprawdzić ofertę opakowań (wideo)

Autor: horecatrends.pl Data: 20 lipca 2021 10:52

Cały czas pojawiają się nowe substytuty plastiku i nowe materiały biodegradowalne. Warto już zacząć szukać, przejrzeć ofertę swoich dostawców, a nawet zgłosić, jeżeli wydaje nam się, że ta oferta jest niewystarczająca – mówi Katarzyna Wąsowicz, TGM Horeca & Traders Senior Manager Makro Polska.

Horecatrends.pl: Zatwierdzona przez Unię Europejską dyrektywa plastikowa wprowadza rewolucję w zakresie opakowań, także dla rynku HoReCa. Jaki to będzie miało wpływ na ten sektor?

Katarzyna Wąsowicz, TGM Horeca & Traders Senior Manager Makro Polska:  Bardzo duży. Niestety, będzie się to wiązało z dodatkowymi kosztami prowadzenia biznesu. Rzeczy biodegradowalne są trochę droższe niż plastik, aczkolwiek plastiki, które pozostaną w użyciu, będą obarczone dodatkowymi kosztami dla prowadzących biznes.

Kierunek jest jak najbardziej słuszny. Przełoży się na edukację wśród prowadzących biznes gastronomiczny, jak zastąpić pewne rzeczy czy z nich zrezygnować, żeby dbać o nasze wspólne środowisko.

Jesienią Rząd ma zająć się implementacją unijnych przepisów na polski rynek. Czy warto przygotować się już teraz?

Warto zadbać, by biznes był zgodny z tym, do czego dąży Unia w zakresie środowiska naturalnego. To, co można robić już na tym etapie, to rozpoznać, jakie są opcje, jakie są substytuty plastiku. Cały czas pojawiają się nowe produkty i nowe materiały biodegradowalne i są one coraz lepsze.

Wszyscy będziemy się uczyć, jak jeszcze bardziej optymalizować wpływ na środowisko naturalne. Zdecydowanie warto już zacząć czytać, edukować się, przejrzeć ofertę swoich dostawców, a nawet zgłosić, jeżeli wydaje nam się, że ta oferta jest niewystarczająca. My jako Makro postaramy się sprostać oczekiwaniom gastronomii.

Z restauracji znikną plastikowe słomki czy sztućce. Jaka jest obecna oferta, żeby zastąpić te produkty?

Oferta jest bardzo szeroka. Już w ramach naszych marek własnych Makro Chef mamy produkty biodegradowalne. Zastąpiliśmy odpowiednikami wszystkie plastikowe kubki i wieczka. W ofercie mamy duży wybór słomek, sztućców czy pięknych patyczków do szaszłyków, koreczków... Dziś można wybrać przepiękne opakowania bio.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz