Partnerzy portalu
Farm Frites Poland zaopatruje we frytki restauracje McDonald’s w 11 krajach Farm Frites Poland dostarcza frytki do McDonald's

Farm Frites Poland zaopatruje we frytki restauracje McDonald’s w 11 krajach

Autor: pp Data: 13 lipca 2021 10:18

Frytki to jedna z najpopularniejszych pozycji w menu McDonald’s na całym świecie. Tylko w 2020 r. w Polsce sprzedawano ponad 144 mln porcji frytek – ułożone w linii prostej sięgnęłyby z ziemi do księżyca. Frytki z Maka są wyprodukowane w 100% z ziemniaków z polskich pól i powstają w zakładzie Farm Frites Poland.

- Wyjątkowy smak naszych frytek zawdzięczamy ziemniakom, uprawianych na polskich polach. Specjalnie wyselekcjonowane odmiany Innovator i Ludmilla charakteryzują się owalnymi, podłużnymi bulwami, kremową barwą oraz odpowiednią zawartością skrobi. Prosto z pola trafiają do naszego dostawcy – firmy Farm Frites Poland, która już od ponad 25 lat dostarcza frytki do restauracji McDonald’s nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Łącznie zaopatruje prawie 900 restauracji McDonald’s w 11 europejskich krajach - mówi Patrycja Pazio z biura prasowego McDonald’s Polska.

Gdzie powstają frytki z McDonald's?

W Polsce za stolicę frytek można uznać Lębork. To tutaj na potrzeby restauracji McDonald’s w Polsce wytwarzanych jest rocznie aż 26 tys. ton frytek! W zakładzie produkcyjnym ziemniaki są myte, a następnie za pomocą pary wodnej usuwana jest z nich delikatna skórka. Kolejnym krokiem jest nadanie im odpowiedniego kształtu. Specjalne noże wodne tną bulwy na słupki, aby chwilę później nowoczesne maszyny mogły wyselekcjonować tylko najlepsze frytki – te najdłuższe, mięsiste i pozbawione jakichkolwiek przebarwień. Kiedy są już wysuszone, zostają wstępnie usmażone w gorącym oleju roślinnym, a następnie mrożone, dzięki czemu są tak niesamowicie chrupiące. Ostatecznie frytki trafiają do restauracji, gdzie są już tylko smażone w oleju roślinnym (mieszance oleju słonecznikowego i rzepakowego) i podawane gościom z dodatkiem soli. Niezależnie więc od tego, w której restauracji McDonald’s w Polsce zostaną kupione – frytki z Maka to zawsze 100% ziemniaków z polskich pól. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz