Partnerzy portalu
Green Factory przejmuje węgierskiego producenta sałat dla HoReCa Green Factory przejmuje węgierską fabrykę sałat i surówek/ fot. materiały prasowe

Green Factory przejmuje węgierskiego producenta sałat dla HoReCa

Autor: www.horecatrends.pl Data: 02 lipca 2021 11:25

Spółka Green Factory realizuje plan umacniania pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma podpisała wiążącą umowę nabycia pakietu większościowego udziałów w węgierskiej K&K Family Kft, producenta sałat i surówek.

  • K&K Family Kft to rodzinne przedsiębiorstwo, zlokalizowane w pobliżu Budapesztu.
  • Specjalizuje się w dostarczaniu do kanału nowoczesnego oraz sektora HoReCa mieszanek sałat, mono produktów i gotowych sałatek.
  • W ofercie K&K Family Kft można odnaleźć także wachlarz gotowych surówek i dressingów.

Węgierska firma to wicelider w swojej branży na rodzimym rynku – posiada ok. 40 proc. udziałów. Jest również jednym z czołowych graczy na sąsiadującej Słowacji. Objęcie 70 proc. udziałów węgierskiego przedsiębiorstwa jest dla Green Factory kolejnym krokiem na drodze do umacniania pozycji w Europie Środkowo-Wschodniej.

Green Factory - przejęcie węgierskiej fabryki sałat

– Podejmując decyzję o zakupie kierowaliśmy się przede wszystkim perspektywą wejścia na kolejne rynki zagraniczne. Fabryka K&K Family umożliwi nam rozwinięcie się na Węgrzech oraz na Słowacji, a w przyszłości swobodne działania w krajach sąsiadujących. Jeśli chodzi o zarządzanie fabryką to ponad wszystko cenimy wiedzę o rynku lokalnym, którą posiada jej kadra. Pan Kristóf Kemény, założyciel i obecny współwłaściciel K&K Family, pozostanie wspólnikiem mniejszościowym i dyrektorem generalnym firmy – mówi Artur Rytel, właściciel i prezes zarządu Green Holding.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Green Factory - plan rozwoju w Polsce i całej Europie

Green Factory jest producentem świeżych, mytych warzyw i dań gotowych. Spółka współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, rynkiem tradycyjnym oraz branżą HoReCa. Spółka współpracuje również z zagranicznymi rynkami, m.in. Niemcami, Czechami, Słowacją, Ukrainą, krajami nadbałtyckimi, gdzie obecne są produkty firmy. W 2006 r. do portfolio przedsiębiorstwa dołączyła marka Fit & Easy z ofertą świeżych, umytych i pociętych warzyw oraz gotowych sałatek. W 2021 roku firma wprowadziła na rynek markę Good Greens – która oferuje mieszanki sałat pochodzące z przyjaznych środowisku upraw hydroponicznych. Świeżo zebrane w szklarni, od razu pakowane i w 24 godziny dostarczane do magazynów sklepowych.

Krajowy rozwój Green Factory odbywa się równolegle z sukcesywnym poszerzaniem działań zagranicą. W marcu przedsiębiorstwo połączyło swoje siły z litewską firmą UAB Salpronė, a wcześniej w 2019 r. firma kupiła zakład Fino Verde na Ukrainie. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz