Partnerzy portalu
Grupa Żywiec daje butelkom drugie życie, wspierając służbę zdrowia i lokalną gastronomię Grupa Żywiec daje butelkom drugie życie, wspierając służbę zdrowia i lokalną gastronomię, fot. facebook.com/GrupaZywiec

Grupa Żywiec daje butelkom drugie życie, wspierając służbę zdrowia i lokalną gastronomię

Autor: portalspozywczy.pl Data: 26 listopada 2020 15:35

Grupa Żywiec po raz kolejny promuje butelki zwrotne jako najbardziej przyjazne dla środowiska opakowania. W ramach realizowanej od lat kampanii „Daj butelce drugie życie” w miastach, w których firma warzy swoje piwa staną specjalne strefy, gdzie mieszkańcy będą mogli oddawać butelki zwrotne bez paragonu. Dodatkowo za każdą oddaną w strefach butelkę Grupa Żywiec przeznaczy 1 zł na posiłki dla służby zdrowia z lokalnych restauracji.

Lokalna odsłona akcji „Daj butelce drugie życie” rozpoczęła się 20 listopada w Namysłowie, a mobilne punkty zwrotu butelek staną do końca roku także w Elblągu, Warce, Leżajsku i Żywcu. Celem tego działania jest zachęcenie mieszkańców miast, w których znajdują się browary Grupy Żywiec do oddawania butelek zwrotnych i pokazanie im, jak tego typu działania przekładają się na troskę o środowisko. Organizatorzy zadbali, aby strefy były w pełni zabezpieczone zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

W tym roku poza środowiskiem akcja dodatkowo wesprze także lokalne instytucje służby zdrowia oraz lokale gastronomiczne. Grupa Żywiec przeznaczy 1 zł za każdą oddaną butelkę na zakup posiłków dla personelu medycznego, pomagając tym samym restauratorom. Posiłki zostaną zakupione przez platformę Gastroakcja.pl, dzięki której konsumenci mogą nabywać vouchery dostępne w restauracjach, które będą do wykorzystania w momencie kiedy lokale się otworzą. Platforma, której patronem jest Grupa Żywiec, powstała podczas pierwszej fali pandemii, aby wesprzeć restauracje i bary, które w związku z ograniczeniami znalazły się w trudnej sytuacji.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Mobilne strefy ”Daj butelce drugie życie” pojawią się w pięciu miastach Polski w następujących terminach:

· Namysłów: 20-22 listopada

· Warka: 27-29 listopada

· Elbląg: 4-6 grudnia

· Leżajsk: 11-13 grudnia

· Żywiec: 18-20 grudnia

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz