Partnerzy portalu
Grupa Żywiec: Gastronomia ważnym kanałem dla koncernów piwnych Od 28 maja restauracje mogą przyjmować gości w swoich wnętrzach. Jakie ma to znaczenie dla koncernów piwnych, wyjaśnia Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec. / fot. unsplash

Grupa Żywiec: Gastronomia ważnym kanałem dla koncernów piwnych

Autor: Jakub Szymanek Data: 28 maja 2021 10:23

Od 28 maja restauracje mogą przyjmować gości w swoich wnętrzach. Jakie ma to znaczenie dla koncernów piwnych, wyjaśnia Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec.

Od 28 maja restauracje mogą przyjmować gości w swoich wnętrzach, wcześniej od 15 maja mogły to robić w swoich ogródkach. Co otwarcie gastronomii oznacza dla koncernów piwnych?

Magdalena Brzezińska, dyrektor ds. korporacyjnych w Grupie Żywiec: Pełne otwarcie gastronomii to dla nas w pewnym sensie powrót do normalności. To kanał. który najbardziej cierpiał na ograniczeniach pandemicznych. Polacy są już bardzo stęsknieni możliwością spotkania się przy piwie w bezpiecznych warunkach oczywiście. Pierwsze reakcje rynku po otwarciu ogródków napawają nas optymizmem. Wielu klientów ponownie się otworzyło, a konsumenci też okazali duże ponowne zainteresowanie wizytami w lokalach.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Czy niepewna przyszłość sektora HoReCa zmieniła strategię działania Grupy Żywiec w tym segmencie?

Pomimo zakazu konsumpcji w lokalach i częściowym lub całkowitym zamknięciu restauracji, barów i pubów gastronomia wciąż żyła swoim życiem w oczekiwaniu na lepsze jutro. Nasza aktywność w tym okresie skupiła się na zabezpieczeniu przyszłości biznesu i przygotowaniu klientów na dzień otwarcia. Gastronomia choć ma niewielki udział w sprzedaży piwa w Polsce jest ważnym kanałem, bo buduje doświadczenie konsumenta, kulturę piwną i wspiera budowanie marek. Cieszymy się, że możemy wrócić do rozwoju tego kanału wspólnie z klientami.

Czytaj więcej: Grupa Żywiec: otwarcie gastronomii to dla nas powrót do normalności

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz