Grupa Żywiec głównym dostawcą piwa do sieci Sfinks Polska fot. shutterstock

Grupa Żywiec głównym dostawcą piwa do sieci Sfinks Polska

Autor: www.horecatrends.pl/ pr Data: 03 grudnia 2018 12:57

Sfinks Polska, spółka zarządzająca restauracjami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, wprowadziła w swoich sieciach piwa alkoholowe i bezalkoholowe Grupy Żywiec. Oznacza to operacyjne wdrożenie umowy podpisanej w kwietniu 2018 r., w wyniku której Grupa Żywiec będzie głównym dostawcą tych produktów do sieci Sfinksa w kolejnych latach.

- W ramach długofalowej współpracy z Grupą Żywiec, w naszych restauracjach pojawiły się produkty z portfolio tego partnera. Pod hasłem „Smakuj Ż w restauracjach Sphinx” proponujemy też klientom wybrane warianty piwa Żywiec w zestawach z daniami. Jesteśmy przekonani, że przełoży się to na uatrakcyjnienie oferty dla naszych gości - komentuje Dorota Cacek, wiceprezes spółki Sfinks Polska.

Sfinks Polska i Grupa Żywiec współpracują ze sobą od 2017 roku, kiedy Sfinks przejął największą sieć pubów w Polsce pod szyldem Piwiarnia Warki. W kwietniu tego roku spółki podpisały wieloletnią umowę w zakresie dostaw produktów z oferty Grupy Żywiec m.in. do restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK. W efekcie asortyment piw jest teraz bardziej różnorodny. Od połowy listopada w lokalach sieci Sfinks Polska dostępne są piwa marek Żywiec (w wariantach Lager, Białe, APA, Porter), Heineken i Desperados oraz Dziki Sad. W ramach „Strefy Zero” na klientów czekają piwa bezalkoholowe Żywiec 0.0% i Warka Radler 0.0% w trzech smakach.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Sfinks Polska zarządza 177 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 92 restauracji Sphinx (segment casual dining), 64 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 10 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i 2 restauracjami WOOK (segment casual dining),7   restauracjami Fabryka Pizzy oraz kultowym pubem Bolek w Warszawie i lokalem Lepione & Pieczone (fast casual dining). 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz