Partnerzy portalu
HoReCa nie akceptuje wyższych cen produktów mleczarskich HoReCa nie akceptuje wyższych cen produktów mleczarskich; fot. unsplash

HoReCa nie akceptuje wyższych cen produktów mleczarskich

Autor: portalspozywczy.pl Data: 21 lipca 2021 15:10

Normalizująca się sytuacja na rynku HoReCa sprawia, że w ślad za tym poprawia się sytuacja na rynku serów. - Oczywiście jak zawsze są podmioty, które szukają taniego produktu i co mnie ogromnie dziwi, nawet go znajdują w spółdzielniach, ale ogólnie wraca normalność - mówi Andrzej Minarczuk, prezes OSM Kosów Lacki.

Branża HoReCa po okresie ogromnego zastoju nie akceptuje wyższych cen produktów mleczarskich.

- Nie trafiają do nich argumenty przetwórców, że koszty prowadzonej działalność lawinowo wzrastają. Już nie tylko energia elektryczna drożeje, ale też opakowania foliowe i kartonowe, materiały do remontów i oczywiście koszty osobowe. To wszystko powoduje, ze iluzją jest twierdzenie, że uda się zaspokoić oczekiwania rolników w zakresie wyższej ceny mleka tylko z finalnej ceny nabiału. Nie uda się i trzeba o tym rozmawiać. Rolnicy muszą otrzymać wsparcie chociażby z tak chwalonego Polskiego Ładu - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Minarczuk prezes OSM Kosów Lacki.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Więcej w serwisie portalzpozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz