Partnerzy portalu
Iglotex: W obszarze dystrybucji wyzwaniem jest „przetrwanie” trudnego czasu dla gastronomii Maciej Włodarczyk, prezes Iglotex S.A./ fot. materiały prasowe

Iglotex: W obszarze dystrybucji wyzwaniem jest „przetrwanie” trudnego czasu dla gastronomii

Autor: www.horecatrends.pl Data: 10 kwietnia 2020 16:56

- Nasi odbiorcy to zarówno klienci detaliczni (mało i wielko formatowi) jak i HoReCa. W tej ostatniej, z powodu zamknięcia większości hoteli, restauracji i barów, nasza sprzedaż znacząco spadła - mówi Maciej Włodarczyk, prezes zarządu Iglotex S.A.

- W marcu odnotowaliśmy bardzo duży wzrost sprzedaży produktów mrożonych do sklepów detalicznych, szczególnie wielkoformatowych. To jednak tylko jedna strona medalu. Iglotex jest firmą, której działalność oparta jest o kilka filarów biznesowych – zajmujemy się nie tylko produkcją, ale także dystrybucją produktów mrożonych i chłodzonych. Nasi odbiorcy to zarówno klienci detaliczni (mało i wielko formatowi) jak i HoReCa. W tej ostatniej, z powodu zamknięcia większości hoteli, restauracji i barów, nasza sprzedaż znacząco spadła - dodaje prezes Igloteksu.

I zapewnia, że celem, a zarazem wyzwaniem spółki w tym trudnym czasie, jest zachowanie ciągłości produkcji przy uwzględnieniu istotnie zmienionej struktury popytu, a co za tym idzie pełnej dostępności produktów we wszystkich centrach dystrybucyjnych w całym kraju, zarówno pod markami własnymi, markami sieci, jak i markami innych producentów. - Powołaliśmy zespół kryzysowy, który na bieżąco analizuje sytuację i podejmuje niezbędne decyzje. Wyzwań jest bardzo wiele. W obszarze dystrybucji największym wyzwaniem jest „przetrwanie” trudnego czasu dla gastronomii. Ten segment biznesu skurczył się znacznie właściwie z dnia na dzień. To ogromny problem dla wszystkich uczestników tego rynku: właścicieli lokali, pracowników, producentów żywności, dostawców półproduktów i surowców - przyznaje Maciej Włodarczyk.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz