×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Janusz Palikot ma apetyt na słynny browar. Wykonał już pierwszy krok
Oferta Manufaktury jest poważna i potwierdzam, że jesteśmy zainteresowani zamknięciem tej transakcji z sukcesem - mówi Janusz Palikot. Fot. FOTON/PAP

Janusz Palikot ma apetyt na słynny browar. Wykonał już pierwszy krok

Autor: PTWP - Portal Spożywczy Data: 18 kwietnia 2023 13:15

O zakup zakładu i marki Browar Leżajsk walczą dwa podmioty. Kością niezgody okazała się umowa o zaufaniu poufności wymagana przez Grupę Żywiec. Na razie podpisał ją tylko jeden z dwóch zainteresowanych podmiotów - informuje portalspozywczy.pl.

Jak przypomina portalspozywczy.pl, 18 kwietnia do mediów trafił komunikat, zgodnie z którym Manufaktura Piwa Wódki i Wina Janusza Palikota przekazała wskazanemu doradcy podpisaną umowę o zachowaniu poufności w sprawie procesu zakupu aktywów Browaru Leżajsk, stanowiącym własność Grupy Żywiec. 

Kto kupi Browar Leżajsk?

17 kwietnia Manufaktura Piwa Wódki i Wina podpisała dostarczony przez doradcę Grupy Żywiec NDA, potwierdzając tym samym swoje formalne zainteresowanie i chęć udziału w procesie nabycia Browaru Leżajsk. Dokument został skierowany do sprzedającego za pośrednictwem Vienna Capital Partners, kancelarii pełniącej rolę wyłącznego doradcy finansowego Grupy Żywiec w związku z rozważaną transakcją sprzedaży aktywów związanych z browarem zlokalizowanym w Leżajsku - poinformowała spółka.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Sam Janusz Palikot przyznaje, że nie wie czy Grupa Żywiec ostatecznie zdecyduje się sprzedać "tylko" zakład z infrastrukturą czy także prawa do znaku towarowego marki Leżajsk. 

- Zgodnie z przekazanymi informacjami przez Grupę Żywiec, rozważa ona sprzedaż Browaru Leżajsk, a wybranie doradcy oraz zaproponowanie podpisania NDA oznacza, że faktycznie proces ten się zaczyna. Podpisaliśmy dokument i czekamy na kolejne informacje w sprawie dalszych kroków. Uprzedzam, że taki proces wymaga czasu na zapoznanie się z uwarunkowaniami prawnymi, technicznymi i organizacyjnymi działającego browaru, jakim jest Browar Leżajsk. Pytanie także ilu zainteresowanych będzie badało stan Browaru, bo im więcej chętnych, tym więcej czasu potrzeba. Nie wiemy jeszcze co może być ostatecznie przedmiotem planowanej transakcji - czy tylko infrastruktura czy także prawa do znaku towarowego, jak również jakie będą oczekiwania co do ceny - powiedział Janusz Palikot.

I dodał: - Ale jedno jest pewne, oferta Manufaktury jest poważna i potwierdzam, że jesteśmy zainteresowani zamknięciem tej transakcji z sukcesem. 

Czytaj więcej Kto przejmie Browar Leżajsk? Janusz Palikot wykonał pierwszy krok

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz