×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
JNT Group: Rynek wina w Polsce jest bardzo perspektywiczny
JNT Group: Rynek wina w Polsce jest bardzo perspektywiczny; fot. mat. pras

JNT Group: Rynek wina w Polsce jest bardzo perspektywiczny

Autor: Jakub Szymanek Data: 23 września 2022 10:32

Grupa JNT z powodzeniem rozwija portfolio swoich marek w kraju nad Wisłą i planuje sprzedawać wina poza Polską. O perspektywach rynku mówi Jakub Nowak, prezes zarządu w Grupie JNT.

Jakub Szymanek: Za nami pierwsze półrocze 2022 roku na rynku spożywczym. Jakie to było półrocze dla Grupy JNT?

Jakub Nowak, prezes zarządu w Grupie JNT: Myślę, że bardzo udane. Właśnie zakończyliśmy swój rok finansowy, który kończy się na koniec czerwca, tak że mamy podsumowanie półrocza i całego roku. Nasze obie spółki zanotowały duże wzrosty sprzedaży. Główna spółka, czyli JNT Group, zanotowała blisko 22-procentowy wzrost sprzedaży, co w kontekście spadającego rynku w związku z wojną w Ukrainie jest bardzo dobrym wynikiem.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Druga nasza spółka Platinum Wines zanotowała prawie 43-procentowy wzrost sprzedaży, tak że obie nasze spółki są znacznie powyżej rynku, co oznacza, że nasza strategia jest skuteczna i zdobywamy kolejne udziały rynkowe.

Jak ocenia Pan rynek wina w Polsce?

Jest to nadal najbardziej perspektywiczny rynek w Polsce. Jak popatrzymy sobie na konsumpcję, która jest troszeczkę poniżej 5 litrów na mieszkańca ws. taka średnia europejska, to tutaj w ciągu 10-15 lat jest perspektywa podwojenia czy potrojenia konsumpcji, tak że jest to perspektywiczny rynek.

Bardzo cieszy nas rozwój takich kategorii jak wina aromatyzowane i wina musujące, dlatego że one napędzają nowych konsumentów do kategorii wina, szczególnie jeśli chodzi o wina aromatyzowane. Jak popatrzymy na nowe pokolenie, które wchodzi na rynek, czyli młodzież, która jest wychowana na kolorowych napojach jak Fanta czy Sprite. Oni wchodzą do tej kategorii przez wina aromatyzowane, ponieważ po prostu jeszcze daleko im do win gronowych. Najpierw zaczynają pić wina z sokiem, a później sięgają do win gronowych, co uważam za słuszne dla całej kategorii.

Cały wywiad w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz