×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Julius Meinl, działająca w 70 krajach wiedeńska palarnia kawy, weszła na polski rynek
fot. materiały prasowe

Julius Meinl, działająca w 70 krajach wiedeńska palarnia kawy, weszła na polski rynek

Autor: Horecatrends.pl Opublikowano: 21 sierpnia 2018 13:13 | Zaktualizowano: 21 sierpnia 2018 13:26

Julius Meinl, działająca w 70 krajach wiedeńska palarnia kawy, weszła na polski rynek z szerokim asortymentem produktów premium. Poprzez dołączenie do Coffee Zone jako udziałowiec większościowy, marka Julius Meinl zyskała w Polsce nową spółkę zależną, 20 już filię firmy na świecie.

Julius Meinl Coffee Group oprócz produkcji wysokiej jakości kaw i herbat, dopasowanych do potrzeb rynku HoReCa, zapewnia kompleksową obsługę rynku kawowego (maszyny, dodatki do kawy, herbaty, serwis), organizuje i prowadzi szkolenia, audyty, promocje. Po Bułgarii, USA, Chinach i Dubaju, firma rozszerza swoją działalność wprowadzając do Polski nową spółkę zależną.

– Od ponad 156 lat marka Julius Meinl jest synonimem najwyższej jakości kawy i herbaty oraz legendarnego już, najwyższego standardu obsługi klientów – mówi Piotr Pilch, prezes Julius Meinl Polska.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

– Obserwując zainteresowanie produktami Julius Meinl klientów praktycznie z całego świata jesteśmy pewni, że znajdą one również grono miłośników na naszym rodzimym rynku –  dodaje Piotr Pilch.

Pod koniec kwietnia działająca na całym świecie wiedeńska palarnia kawy dołączyła do założonej w Warszawie w 2008 roku Coffee Zone, jako udziałowiec większościowy. W związku z tym Coffee Zone Sp. z o.o. zmieniła nazwę na Julius Meinl Polska Sp. z o.o.

Obie marki łączą najwyższe standardy jakości, kultura parzenia kawy oraz bogate doświadczenie. Przy siedzibie firmy działa placówka szkoląca baristów – Warsaw School of Coffee, najstarsza w Polsce szkoła dla baristów.

– Jednym z naszych priorytetów jest edukacja i działalność szkoleniowa. Dlatego nadal będziemy przekazywać naszą zdobywaną przez lata, praktyczną wiedzę i doświadczenie zarówno przyszłym baristom, jak i domowym pasjonatom kawy – zapewnia prezes Julius Meinl Polska.

Dotychczasowa oferta produktowa firmy Coffee Zone została rozszerzona o cały asortyment marki Julius Meinl, tj. najwyższej jakości kawy i herbaty, dodatki do napojów, maszyny oraz eleganckie zastawy. Dzięki temu palarnia staje się jeszcze solidniejszym i bezpiecznym partnerem, który zapewni aktualnym i przyszłym klientom stałość dostaw oraz profesjonalną obsługę na najwyższym światowym poziomie. 

- Wszelkie dotychczasowe umowy  oraz produkty pozostają niezmienne. Mamy jednocześnie nadzieję, że zarówno rynek, jak i nasi klienci przyjmą ciepło nową markę – dodaje prezes Piotr Pilch.

 

Julius Meinl Coffee Group jest palarnią kawy założoną w Wiedniu w 1862 roku, dostępną na polskim rynku od końca kwietnia 2018 r. Działa obecnie w 70 krajach na świecie. Grupa Julius Meinl to firma łączącą tradycję z nowoczesnością i innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu HoReCa. Polski oddział oferuje sprzedaż gatunków kaw i herbat wysokiej jakości, kompleksową obsługę rynku kawowego, organizuje i prowadzi szkolenia, audyty i promocje. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz