×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kombucha. Co to za napój i jakie ma właściwości?
Kombucha to flagowy produkt Cruz Group i jej brandu Vigo; fot. mat. pras.

Kombucha. Co to za napój i jakie ma właściwości?

Autor: Magdalena Brzózka Data: 11 maja 2022 15:35

Cruz Group, spożywczy start-up założony w 2015 r. dotarł z organicznymi napojami prozdrowotnymi na 60 rynków świata. Teraz planuje wejście w nowe kategorie produktowe.

Cruz Group: kombucha i matcha

W 2014 r. Aleksander Psztur z Człuchowa wraz ze wspólnikiem Przemysławem Igel, powołał do życia Cruz Group, która zajmuje się produkcją i dystrybucją funkcjonalnych napojów - kombuchy i matchy.

– Nasze początki na polskim rynku były ciężkie, ze względu na to, że zaczęliśmy od sprzedaży naszych produktów m.in. do nieistniejącej dziś sieci – która nigdy nam za nasze produkty nie zapłaciła. Po tym wydarzeniu trochę „obraziliśmy się” na polski rynek i postawiliśmy na eksport – wspomina Psztur.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Dzisiaj produkty Cruz Group są dostępne w blisko 60 krajach na całym świecie, w Polsce również.

Kombucha: Co to jest?

Kombucha to flagowy produkt Cruz Group i jej brandu Vigo. Skąd pomysł na produkcję i sprzedaż kombuchy?

Kombucha to zaparzona herbata, poddana procesowi fermentacji w kontrolowanym środowisku. Głównym składnikiem procesu fermentacji jest grzybek japoński - SCOBY, który składa się z wielu gatunków bakterii i drożdży.

SCOBY to grzybek herbaciany. Pochodzi z Azji. Znany jest od ponad 2000 lat i od wieków wykorzystywany w medycynie naturalnej - ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne, oczyszczające i wzmacniające organizm. Kombucha rano to pobudzacz, w ciągu dnia to zastrzyk dodatkowej energii a wieczorem służy jako oczyszczający koktajl.

- Kombucha jest bardzo popularna w Kalifornii. Ja mieszkałem tam przez jakiś czas i po studiach zdecydowałem, że swoje zawodowe życie połączę z produktami fermentowanymi. Jednak problemem tego segmentu spożywczego rynku było i nadal jest to, że na sklepowych półkach jest wiele niesmacznych produktów. My mamy misję edukować rynek, że dobra kombucha smakuje wspaniale a do tego ma prozdrowotne walory – zapewnia Aleksander Psztur.

Kombucha jest naturalnym antyoksydantem, reguluje metabolizm, wspomaga układ odpornościowy, ma działanie detoksykujące.

- Nasz polski konsument znajduje się w dużych ośrodkach miejskich, nasz target group czyli "20-to-30-something, foodie, intelligentia set & young professionals” posiada wiedzę na temat tego rodzaju produktów. Sukcesywnie powstaje wiele marek w świecie fermentacji i jest to dzisiaj segment bardzo „trendy” (kiszonki, kimchi etc.) – dodaje Psztur.

Cały artykuł w serwisie portalspozywczy.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz