×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z zarzutami za reklamowanie alkoholu
Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z zarzutami za reklamowanie alkoholu; fot. mat. pras.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z zarzutami za reklamowanie alkoholu

Autor: JS/Wirtualnemedia Data: 06 kwietnia 2023 12:25

Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła zarzuty Kubie Wojewódzkiemu, Januszowi Palikotowi i ich wspólnikowi Tomaszowi Czechowskiemu. Chodzi o wpisy w mediach społecznościach, w których promowali mocne alkohole - pisze portal Wirtualnemedia.pl.

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot z zarzutami od prokuratury. Jaka kara im grozi?

Według informacji portalu Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła zarzuty Kubie Wojewódzkiemu, Januszowi Palikotowi i Tomaszowi Czechowskiemu w związku z reklamowaniem alkoholu. Prokuraturę w tej sprawie zawiadomił aktywista Jan Śpiewak, który regularnie ściera się z Januszem Palikotem w sieci.

Prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Wojewódzkiego, Palikota i Czechowskiego zawiadomił latem ub.r. aktywista Jan Śpiewak. - Od miesięcy ta dwójka arcypatusów (Wojewódzki i Palikot - przyp.) łamie prawo reklamując wódkę w internecie - stwierdził Śpiewak - czytamy w artykule.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Dodajmy, że cała sprawa jest związana z promowaniem produktów z portfolio Manufaktury Piwa Wódki i Wina S.A. takich jak np. piwo BUH czy wódki Wyjebongo w internecie. Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot, którzy są wspólnikami w spółce, często pokazują piwo i wódkę z oferty Manufaktury na swoich profilach w social mediach.

Promowanie takich alkoholi jest naruszeniem Art. 13 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za to do 500 tys. zł grzywny.

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz