×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kultowe drinki, ale bez alkoholu. Konsumenci oszaleli na ich punkcie (WYWIAD)
Obecnie portfolio Booze składa się z 5 drinków bezalkoholowych: Aperitif Sparkling Wine, Whisky-Cola, Rum-Cola, Gin-Toni i Koniak-Cola. Marka szykuje już kolejny smak; fot. mat. pras.

Kultowe drinki, ale bez alkoholu. Konsumenci oszaleli na ich punkcie (WYWIAD)

Autor: Anna Wrona Opublikowano: 30 lipca 2023 12:11

Zbadaliśmy zapotrzebowania na produkty alkoholowe, segment piw bezalkoholowych oraz potencjalne zainteresowanie produktami, jakimi są drinki bezalkoholowe. Okazało się, że rynek ten notuje kilkudziesięcioprocentowe wzrosty sprzedaży - mówi Krzysztof Wróbel, specjalista d/s sprzedaży Booze.

Jaka jest historia Waszej firmy? Skąd pomysł i kiedy zaczęliście?

Krzysztof Wróbel, specjalista d/s sprzedaży Booze: Firma Booze Sp. z o.o. została założona w 2019 roku, aby odtworzyć najpopularniejsze na świecie drinki w wersji bezalkoholowej.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Pomysł na produkcję gotowych drinków bezalkoholowych powstał w trakcie degustacji rumu bezalkoholowego, który był smaczny z lodem, ale po zmieszaniu go z Coca-Colą smak dużo stracił na wartości. Postanowiliśmy zgłębić rynek i zrobić gotowy produkt, którego nie trzeba będzie dodatkowo przygotowywać, będzie w przystępnej cenie i jest gotowy do spożycia po zakupie. Na rynku istniały drinki bezalkoholowe, ale głównie na bazie cytrusów jak Mohito, Sex on the Beach, czy Pina Colada, brakowało klasyków jak Rum-Cola czy Whisky-Cola.

Zainteresowani coraz prężniej rozwijającymi się rynkami alkoholi bezalkoholowych postanowiliśmy znaleźć niszę w tym segmencie, aby nie powielać stereotypów i stworzyć coś wyjątkowego. Okazało się, że alkohole bezalkoholowe istnieją na świecie od dłuższego czasu i wiele z nich zostało wyróżnionych nagrodami za innowacyjność

Zbadaliśmy zapotrzebowania na produkty alkoholowe, segment piw bezalkoholowych oraz potencjalne zainteresowanie produktami, jakimi są drinki bezalkoholowe i okazało się, że rynek ten notuje kilkudziesięcioprocentowe wzrosty sprzedaży.

Z rezultatów na 100 badanych wynika iż 36% osób pijących alkohol jest zainteresowana spróbowaniem drinków bezalkoholowych opartych na kultowych smakach drinków alkoholowych.

Konsekwencją wyników była żmudna praca nad uzyskaniem smaków, które mogłyby idealnie odzwierciedlić smaki klasycznych drinków. Technologowie żywieniowi pracowali ponad rok nad wynalezieniem smaków, które spełniłyby nasze wysokie standardy jakości.

Czytaj więcej na: portalspozywczy.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz