Partnerzy portalu
Lavazza inwestuje w sektor HoReCa
Lavazza inwestuje w HoReCa. / fot. JS

Lavazza inwestuje w sektor HoReCa

Autor: oprac. JS Data: 08 września 2022 08:55 | Aktualizacja: 08 września 2022 08:56

Lavazza stawia na rozwój w sektorze gastronomicznym. O strategii działania w tym obszarze mówi nam Marco Barbieri, Lavazza Poland Country Manager.

Lavazza celuje w sektor gastronomiczny. Marco Barbieri, Lavazza Poland Country Manager, ocenił działania firmy w sektorze HoReCa.

Lavazza inwestuje w HoReCa

– Mamy szacunkowo około 3.500 punktów sprzedaży w kanale HoReCa w Polsce. Wraz ze zmianą dystrybutora na Ho.re.ca (nastąpiła ona w lutym 2019 r.) uwaga poświęcana temu segmentowi znacznie wzrosła, podążając za najnowszym trendem premiumizacji na rynku. Ostatnie lata były wyzwaniem dla kanału Food Service, który mocno odczuł skutki pandemii, jednak w tym roku odnotowujemy już wskaźniki ponownego wzrostu w tym segmencie, stąd Lavazza wciąż stawia na rozwój w tym kierunku – ocenił Marco Barbieri.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

– Oprócz tego dążymy do poprawy naszej działalności poprzez oferowanie konsumentom wzbogaconych ofert w zakresie receptur czy mieszanek – wykorzystujemy przy tym doświadczenie i innowacyjność, które są esencją firmy od momentu jej powstania – dodał.

Czytaj więcej: Lavazza: Polska jednym z najciekawszych rynków na świecie (WYWIAD)

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz