×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Listny Cud wyprodukował 20 biurowych farm wertykalnych
Listny Cud wyprodukował 20 biurowych farm wertykalnych; fot. mat. pras.

Listny Cud wyprodukował 20 biurowych farm wertykalnych

Autor: AW Data: 12 września 2022 12:19 | Aktualizacja: 12 września 2022 14:12

W biurach Orange Polska stanęło 20 biurowych farm wertykalnych wypełnionych ziołami i mikroliśćmi produkowanych przez polski startup ekologiczny Listny Cud.

Biurowe farmy wertykalne

W ramach współpracy z Listnym Cudem w biurach Orange Polska stanęło dwadzieścia biurowych farm wertykalnych. Wykonane z ekosklejki, automatycznie naświetlają i podlewają rośliny, a ich rozmiar pozwala na postawienie ich na kuchennym blacie lub na open space.

Rolnictwo wertykalne

Farmy wertykalne to innowacyjny i ekologiczny sposób na produkcję żywności blisko miast przez 365 dni w roku bez względu na pogodę, zyskujący coraz więcej uznania na całym świecie. Polega na produkcji roślin w zamkniętych pomieszczeniach w kontrolowanych warunkach. Wertykalne ułożenie półek sprawia, że efektywność tego rodzaju farm jest 50 razy wyższa w porównaniu do rolnictwa tradycyjnego, co przekłada się na mniejsze zużycie przestrzeni uprawnej. Zaletą tego rodzaju upraw jest także możliwość całkowitej rezygnacji z pestycydów oraz około 90% mniejsze zużycie wody w porównaniu do rolnictwa tradycyjnego - woda na farmach wertykalnych krąży w obiegu zamkniętym i jest używana wielokrotnie. Roślinami najczęściej uprawianymi na farmach wertykalnych są mikroliście, zioła i sałaty, jednak coraz częściej słyszymy o wertykalnych producentach wprowadzających do oferty truskawki, pomidory czy borówki.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Listny Cud 

Listny Cud buduje farmy wertykalne w zróżnicowanych rozmiarach - także dla szkół, supermarketów, hoteli czy restauracji. W ofercie są zarówno małe farmy na 15-30 doniczek, jak i przemysłowe na kilkanaście tysięcy. Większe farmy to rozwiązania skierowane m.in. do detalistów, którym zależy na zmniejszeniu produkowania odpadów spożywczych, a także do producentów zieleniny, którzy chcą mieć możliwość produkowania wysokiej jakości żywności przez cały rok. Skorzystać z niego mogą również właściciele hoteli i restauracji pragnący zapewnić swoim gościom zdrową i ekologiczną żywność.

W portfolio Listnego Cud oprócz farm biurowych dla Orange, znajduje się także wybudowanie pierwszych w Polsce sklepowych farm wertykalnych dla sieci sklepów Carrefour oraz farmy dla szkoły w Żorach.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz