×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
MAKRO Polska w gronie najlepszych pracodawców. Już po raz szósty
MAKRO Polska otrzymało prestiżowe tytuły Top Employer Polska 2023 oraz Top Employer Europe 2023. Fot. Materiały prasowe

MAKRO Polska w gronie najlepszych pracodawców. Już po raz szósty

Autor: Katarzyna Gubała Data: 19 stycznia 2023 12:35

MAKRO Polska kolejny rok z rzędu otrzymało prestiżowe tytuły Top Employer Polska 2023 oraz Top Employer Europe 2023.

Uzyskanie tytułów Top Employera to potwierdzenie najwyższych standardów działań w zakresie prowadzonej polityki personalnej. Jako odpowiedzialny i zaangażowany pracodawca MAKRO Polska dba o potrzeby pracowników. Nie tylko zapewnia dostęp do prywatnej opieki medycznej, szerokiego wachlarza świadczeń pozapłacowych, ale także tworząc kulturę dialogu z zespołem, prowadzi badania zaangażowania - czytamy w komunikacie prasowym.

Organizowane są również liczne programy szkoleniowo-rozwojowe, między innymi METRO Sustainabilty Leadership Program, Women Leadership Program czy Future Leaders, podczas których każdy pracownik ma możliwość podnoszenia swoich kompetencji.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Istotnym aspektem jest również dbanie o dobrostan pracowników, poprzez webinaria na temat sposobów radzenia sobie ze stresem czy dostęp do profesjonalnego wsparcia. MAKRO Polska bierze udział w targach pracy, podczas których potencjalni kandydaci mają możliwość lepszego poznania firmy. Jednak głównym dowodem na satysfakcję pracowników jest średni staż pracy, który przekracza 10 lat.

- Cieszymy się, że nasze działania wobec pracowników po raz kolejny zostały zauważone i docenione mówi Katarzyna Kosel, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Personalnego MAKRO Polska. - W imieniu całego zespołu dziękuję za te wyróżnienia. Tytuły Top Employer są dla nas szczególnie ważne, ponieważ cały czas pracujemy nad poprawą warunków pracy. Chcemy, aby nasi pracownicy z dumą mówili o swoim pracodawcy.

Top Employer Institute - co to za organizacja?

Top Employer Institute jest autorytetem w zakresie badania warunków pracy. To globalna organizacja, która już od 30 lat przeprowadza certyfikację 2 053 firm w 121 krajach. Celem Top Employer Institute jest umożliwienie firmom oceny swojej działalności oraz doskonalenie warunków pracy. Proces certyfikacji składa się z kilku etapów. Jednym z nich jest wypełnienie kwestionariusza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, obejmującego 6 dziedzin, składających się z 20 tematów, takich jak między innymi strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów oraz well-being.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz