Partnerzy portalu
Makro Polska z „zielonym” stoiskiem na Kongresie Szefów Kuchni

Makro Polska z „zielonym” stoiskiem na Kongresie Szefów Kuchni

Autor: materiał prasowy Data: 18 października 2021 12:56

12 października, po roku przerwy, ponownie odbył się w Warszawie Kongres Szefów Kuchni. Na wydarzeniu Makro Polska zaprezentowało m.in. innowacyjne „zielone” stoisko.

Misją Kongresu Szefów Kuchni jest przekazywanie wiedzy o trendach i innowacjach w kuchni, ale przede wszystkim wspieranie branży gastronomicznej. Tegoroczna edycja Kongresu, odbywająca się po rocznej przerwie, miała zatem szczególny wymiar – powstająca po lockdownie gastronomia z radością powitała powrót formuły kongresowego spotkania w „realu”. Uczestnikiem wydarzenia było także Makro Polska.

– Branża HoReCa to nasz ważny klient, ale także biznesowy partner – mówi Katarzyna Wąsowicz,  Menedżer ds. klientów HoReCa  w Makro Polska. – Dlatego w okresie lockdownu gastronomii opracowaliśmy szeroki zestaw narzędzi pomagających przetrwać lokalom trudny czas, a teraz cieszymy się, że możemy naszą ofertę pokazać na żywo czołowym szefom kuchni.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Szefowie kuchni Akademii Inspiracji Makro znaleźli się wśród prelegentów Kongresu. Dariusz Kucharski w prezentacji „Kuchnia rodzinna w bistro wydaniu – dania podparte wspomnieniami jako umocnienie koncepcji restauracji” mówił o tym, jak mądrze podążać za trendami, ale równocześnie zachować unikatowość i nie stać się takim, jak wszyscy. Z kolei Rafał Zaręba w prelekcji o nieco prowokacyjnym tytule „Odejdź od założenia, że każdy szef kuchni musi być kreatywny- nie musi!” przekonywał, że stawianie na solidność, obowiązkowość i szacunek dla kulinarnej tradycji to skuteczna metoda budowania oferty lokalu i wizerunku jego szefa kuchni.

Stoisko wystawiennicze Makro zbudowane zostało zgodnie z zasadami „zielonej rewolucji”, które stało się centrum pokazów kulinarnych i baristycznych, degustacji oraz wiedzy o innowacjach w gastronomii. 90% z materiałów, z których powstało stoisko, zostanie ponownie wykorzystanych w procesie recyklingu.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz