×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
MAKRO rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego
MAKRO całkowicie wycofuje ze sprzedaży jaja z chowu klatkowego/fot. shutterstock

MAKRO rezygnuje ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego

Autor: www.horecatrends.pl Data: 02 grudnia 2021 17:05 | Aktualizacja: 05 grudnia 2021 12:19

MAKRO Polska od stycznia 2022 r. zdecydowało się na wycofanie ze sprzedaży jaj kurzych pochodzących z chowu klatkowego, które są oznaczone klasyfikacją 3. W ofercie sieci dostępne będą jedynie jaja z hodowli ekologicznych, ściółkowych oraz z wolnego wybiegu.

Decyzja MAKRO, o wycofaniu jaj z chowu klatkowego, wynika z troski firmy o zwierzęta hodowlane oraz z szacunku, jaki do nich żywi. Wycofanie ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego jest zgodne z polityką Corporate Responsibility METRO Group.

 MAKRO wycofuje się ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego

Jaja ekologiczne pochodzą od kur, które spędzają życie na świeżym powietrzu, z dostępem do słońca, ale również mają zapewnione schronienie i cień. Zwierzęta mają dostęp do naturalnego środowiska i zieleni, karmione są ekologicznymi paszami. Hodowcy starają się, aby ograniczyć stres, jaki mogą odczuwać zwierzęta. Sposób, w jaki traktowane są kury hodowlane, wpływa również na jakość znoszonych przez nie jaj - informuje MAKRO.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Firma MAKRO zgodnie z Polityką Animal Welfare chce wspierać hodowców, którzy zapewniają zwierzętom jak najlepsze warunki do życia, traktują je etycznie, z należytym szacunkiem. MAKRO wycofuje ze wszystkich swoich hal jaja kurze pochodzące z chowu klatkowego 3 lata wcześniej  w stosunku do swojej wstępnej deklaracji, zgodnie z którą  działania w tym obszarze miały zostać podjęte w roku 2025.

 

Podstawą polityki zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności biznesowej grupy METRO, do której należy MAKRO, jest dążenie do minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko. Jak informuje firma - dla MAKRO istotna jest redukcja śladu węglowego i zużycia zasobów naturalnych oraz przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz