×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
MAKRO sponsorem strategicznym konkursu Arte Culinaria Italiana
MAKRO sponsorem strategicznym konkursu Arte Culinaria Italiana. Fot. materiały prasowe

MAKRO sponsorem strategicznym konkursu Arte Culinaria Italiana

Autor: Materiał powstał w ramach współpracy z MAKRO Data: 16 marca 2023 12:56

Sieć hurtowni MAKRO Polska została sponsorem strategicznym szesnastej edycji konkursu Włoskiej Sztuki Kulinarnej Arte Culinaria Italiana. W jury oceniającym uczestników zasiedli Rafał Zaręba i Michał Węcławek, Szefowie Kuchni Akademii Inspiracji MAKRO oraz Cezary Powała, Szef Kuchni Studia Kuchennego MAKRO.

MAKRO wspiera kucharzy

Arte Culinaria Italiana jest jednym z prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce. Uczestniczą w nim kucharze z najlepszych, najbardziej uznanych restauracji i hoteli. Tegoroczna edycja odbyła się 11 marca w Green Mountain Hotel w Karpaczu, gdzie do rywalizacji stanęło 12 dwuosobowych zespołów, reprezentujących uznane marki w branży kulinarnej. MAKRO Polska była sponsorem strategicznym tego wydarzenia.

Startujący kucharze do oceny jury przygotowali dwa dania konkursowe. Pierwsze z wykorzystaniem makaronu lub ravioli, drugie danie mięsne z obowiązkowym użyciem rostbefu. W gronie jurorów degustacyjnych zasiadł m.in. Rafał Zaręba, Executive Chef z Akademii Inspiracji MAKRO, w jury technicznym pojawił się Cezary Powała, Szef Kuchni Studnia Kuchennego w Warszawie, a przewodniczącym jurorów VIP był Michał Węcławek, Szef Kuchni Akademii Inspiracji MAKRO.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Arte Culinaria Italiana to konkurs odbywający się od 2001 roku. Jego pomysłodawcą jest Giancarlo Russo, znany szef kuchni, restaurator i autorytet z zakresu kuchni włoskiej w Polsce. Podczas wydarzenia spotkają się największe autorytety kulinarne w Polsce, młodzi adepci sztuki kulinarnej, znane gwiazdy telewizyjne oraz pasjonaci kuchni włoskiej.

Do konkursu dla profesjonalistów zgłosiło się 18 zespołów, spośród których jury selekcyjne wyłoniło 12 ekip. W trakcie wydarzenia odbył się także konkurs dla gwiazd – znanych postaci telewizyjnych. Zmierzyły się one z przygotowaniem jednego autorskiego dania. Wyniki konkursu dostępne są na stronie www.facebook.com/arteculinariaitalianapl

Czytaj też Giancarlo Russo szkoli w Akademii Inspiracji MAKRO. Kiedy ruszają warsztaty?

Giancarlo Russo.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz