Partnerzy portalu
Makro zaprasza uczniów szkół gastronomicznych do projektów online MAKRO zaprasza uczniów szkół gastronomicznych do projektów online

Makro zaprasza uczniów szkół gastronomicznych do projektów online

Autor: materiał prasowy Data: 24 marca 2021 14:23

Makro Polska poprzez program Szef dla Młodych Talentów wspiera szkoły gastronomiczne w okresie zamknięcia szkół. Trwający obecnie projekt nosi nazwę „Inspirujemy on-line”.

Niedawno minął rok od wprowadzenia w szkołach nauki zdalnej, spowodowanej pandemią COVID-19. Ta forma edukacji jest bardzo uciążliwa m.in. dla szkolnictwa zawodowego, w tym szkół gastronomicznych. Dlatego MAKRO niemal natychmiast, jeszcze wiosną wsparło nauczycieli i uczniów, uruchamiając serię projektów edukacyjnych online, skupionych w ramach programu Szef dla Młodych Talentów. Trwa to nieprzerwanie do dziś.

„Dokształcaj się online”, „Szef Team Challenge”, „Kulinarne wycieczki” - to nazwy wirtualnych konkursów, w których najważniejsze było pokazanie swoich umiejętności i zdobycie nowych doświadczeń. – Przygotowane przez nas projekty zostały bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów i nauczycieli, potwierdzając decyzję o przeniesieniu aktywności mediów społecznościowych. Większość działań realizujemy bowiem w oparciu o fanpage „Szef dla Młodych Talentów” na Facebooku – wyjaśnia Magdalena Figurna, Menedżer ds. PR i Komunikacji Wewnętrznej MAKRO Polska. – Dlatego nie zwalniamy tempa i co kilka miesięcy uruchamiamy nowe akcje.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Trwa właśnie cykl „Inspirujemy on-line”, w którym serię kulinarnych wyzwań dla fanów Szefa dla Młodych Talentów przygotowali szefowie kuchni Akademii Inspiracji MAKRO. Od kuchni orientalnej, przez europejskie klasyki, aż po kultowe dania polskiej Wielkanocy, uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności i wygrać nagrody ufundowane przez MAKRO Polska. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem: poszczególne posty osiągają zasięgi przekraczające nawet 100 tysięcy użytkowników, w czym zasługa licznych udostępnień, w tym na oficjalnych profilach szkół.

Konkursy „Inspirujemy on-line” adresowane są do wszystkich uczniów szkół gastronomicznych i potrwają do końca marca. A już po świętach rozpocznie się nowa, wiosenna akcja promująca sezonowe smaki. Jej „bohaterami” będą świeże warzywa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz