Partnerzy portalu
Marka Hortex znika z Rosji. Kompania Agama przejmje Ortika Frozen Foods
Hortex wychodzi z Rosji. fot. PTWP/shutterstock

Marka Hortex znika z Rosji. Kompania Agama przejmje Ortika Frozen Foods

Autor: MB Data: 18 lipca 2022 15:34

Polski Ogród Sp. z o.o., wchodząca w skład Grupy Hortex, zbyła rosyjską spółkę Ortika Frozen Foods, dystrybutora i producenta żywności mrożonej, prowadzącego działalność na rynku rosyjskim, na rzecz Grupy Kompania Agama (GK Agama) - mówi Agata Bonikowska, członek zarządu Polski Ogród Sp. z o.o., wchodzącej w skład Grupy Hortex.

GK Agama to lokalny gracz, aktywny na rynku FMCG w Rosji, który specjalizuje się w produkcji i dystrybucji mrożonych ryb i owoców morza. Nabycie Ortika Frozen Foods umożliwi GK Agama dywersyfikację działalności i rozszerzenie portfolio produktów.

Hortex wychodzi z Rosji

- Ortika Frozen Foods prowadziła działalność niezależną od polskich operacji Grupy Hortex – zarówno zakupy surowca, produkcja i sprzedaż produktów były realizowane i zarządzane lokalnie - dodaje Agata Bonikowska

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Decyzja o wyjściu z rosyjskiej inwestycji została podjęta kilka miesięcy temu. Rozmowy w sprawie sprzedaży Ortika Frozen Foods były prowadzone z kilkoma podmiotami. Transakcja została zamknięta w pierwszych dniach czerwca br., a 11 lipca br. dopełnione zostały procedury formalne rejestracji nowego udziałowca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Osób Prawnych w Federacji Rosyjskiej - zapewnia Agata Bonikowska.

Docelowo zbycie spółki Ortika Frozen Foods oznacza całkowite wycofanie marki Hortex z rynku rosyjskiego.

Grupa Hortex to polska firma istniejąca od ponad 70 lat, prowadząca działalność na rynku FMCG. W skład Grupy Hortex wchodzą takie firmy jak: Polski Ogród Sp z o.o., zajmująca się produkcją i dystrybucją produktów mrożonych (mrożonych owoców i warzyw, zup i dań mrożonych), Hortex Sp z o.o., zajmująca się produkcją i dystrybucją soków, nektarów i napojów owocowych i warzywnych oraz Jurajska SA, producent i dystrybutor wody mineralnej i napojów gazowanych, istniejąca na rynku od blisko 60 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz