×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Nestlé organizuje warsztaty dla dzieci
W wirtualnych warsztatach Nestlé w tym roku weźmie udział ok. 400 dzieci/ fot. mat. pras.

Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. Nestlé organizuje warsztaty dla dzieci

Autor: horecatrends.pl Data: 20 października 2021 15:39 | Aktualizacja: 20 października 2021 16:10

W ramach Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni Nestlé organizuje warsztaty dla dzieci. W tym roku weźmie w nich udział ok. 400 maluchów.

20 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. W organizację obchodów angażuje się m.in. Nestlé Polska oraz Nestlé Professional. 

Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci

 - W tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Szefa Kuchni, której hasłem jest „Zdrowa żywność dla przyszłości”, koncentrujemy się na kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. W związku z obchodami tego święta przygotowaliśmy specjalne przepisy wykorzystujące warzywa i owoce, które wspomagają nasz układ odpornościowy - mówi Artur Maciejewski, Business Executive Officer, Nestlé Professional Poland. - Jednocześnie uczymy dzieci, że to, co jemy, ma wpływ nie tylko na nas i nasze zdrowie, ale ma ogromne znaczenie również dla naszej planety. Dlatego propagujemy wybory żywieniowe zgodne z ideami zrównoważonego rozwoju i praktykami regeneracyjnymi - dodaje. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Wirtualne warsztaty kulinarne w ramach Nestlé for Healthier Kids

W ramach inicjatywy Nestlé for Healthier Kids – wspierającej rodziców i opiekunów w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych oraz promującej aktywność fizyczną odbędą się wirtualne warsztaty kulinarne, rozbudzające kreatywność dzieci.

Ich „bohaterami” w edycji 2021 są m.in: jabłka, jarmuż, marchew, nasiona lnu czy pomarańcze. Dzieci (w wieku 7-12 lat) będą przyrządzać owocowo-warzywne smoothies.

Nestlé opracowało przepisy i przekaże produkty do ich wykonania do ponad 20 wybranych klas z Warszawy i jej okolic oraz szkół z województwa lubelskiego i wielkopolskiego. Łącznie w wirtualnych warsztatach w tym roku weźmie udział ok. 400 dzieci. Przygotowano również wideo, w którym Jerzy Pasikowski, doradca kulinarny Nestlé Polska, pokazuje jak przygotować krok po kroku pyszne smoothies.

Z kolei Katarzyna Żywczyk, specjalista ds. żywienia Nestlé Polska, w kolejnym materiale wideo opowiada o zasadach prawidłowego żywienia oraz wartościach odżywczych wykorzystanych w przepisach produktów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz