Partnerzy portalu
Mokate przejmuje połowę udziałów producenta żywności roślinnej Mokate wchodzi w skład Grupy Mokate, która prowadzi działalność w Polsce i na rynkach zagranicznych, głównie w zakresie produkcji i sprzedaży kawy ziarnistej i mielonej, kawy i napojów kawowych instant, herbaty, pieczywa cukierniczego oraz półproduktów dla przemysłu spożywczego; fot. mat. pras.

Mokate przejmuje połowę udziałów producenta żywności roślinnej

Autor: portalspozywczy.pl Data: 20 maja 2022 13:28

Mokate sp. z o.o. z siedzibą w Żorach przejęło połowę udziałów firmy Kubara sp. z o.o. - właścicielem marki Dobra Kaloria., która będzie sprawowana wspólnie z Viridi Futurum sp. z o.o. w organizacji z siedzibą w Częstochowie.

Zamierzona koncentracja polega na przejęciu przez Mokate Sp. z o.o. z siedzibą w Żorach wspólnej kontroli nad Kubara Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie, która będzie sprawowana wspólnie z Viridi Futurum Sp. z o.o. w organizacji z siedzibą w Częstochowie.

Mokate i Kubara

Mokate wchodzi w skład Grupy Mokate, która prowadzi działalność w Polsce i na rynkach zagranicznych, głównie w zakresie produkcji i sprzedaży kawy ziarnistej i mielonej, kawy i napojów kawowych instant, herbaty, pieczywa cukierniczego oraz półproduktów dla przemysłu spożywczego.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Kubara to rodzinna firma z Częstochowy, która od lat 90-tych produkuje naturalne produkty śniadaniowe i przekąski. Od 2019 roku firma rozwija również portfolio roślinnych zamienników mięsa Dobra Kaloria. Kubara jest producentem i dystrybutorem w szczególności roślinnych wyrobów garmażeryjnych, słodkich przekąsek z naturalnych składników (orzechów, owoców, zbóż i nasion) oraz zbożowych produktów śniadaniowych, w tym jaglanki, owsianki, zbóż ekspandowanych.

W wyniku zamierzonej koncentracji wspólną kontrolę nad Kubara będą sprawować Mokate i Viridi Futurum. Viridi Futurum to rodzinna spółka holdingowa, która jest aktualnie jedynym wspólnikiem spółki Kubara.

Więcej w serwisie portalpsozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz