×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nestle ogranicza działalność w Rosji
Nestle ogranicza działalność w Rosji; fot. shutterstock

Nestle ogranicza działalność w Rosji

Autor: PAP Data: 23 marca 2022 14:28

Koncern Nestle ogłosił w środę, że ogranicza działalność w Rosji. Jak podała firma, zawiesiła już działalność szeregu swoich marek i wszelkie kampanie reklamowe, wstrzymała większość importu i eksportu, zawiesiła też inwestycje kapitałowe w Rosji.

Nestle ogłosiło, że działalność w Rosji została ograniczona do zapewnienia dostaw np. pokarmu dla dzieci czy specjalistycznych produktów odżywczych dla chorych. Zawieszona została natomiast działalność poszczególnych marek, m.in. KitKat czy Nesquik.

Nestle ogranicza działalność w Rosji

Firma poinformowała też, że w przewidywalnej przyszłości nie spodziewa się uzyskać w Rosji jakikolwiek zysków, a w związku z tym także i płacić związanych z nimi podatków. Gdyby jakieś zyski zostały osiągnięte, trafią do organizacji, zajmujących się pomocą humanitarną - zastrzegł koncern.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Nestle przypomniało, że zatrudnia na Ukrainie 5,8 tys. pracowników. Podkreśliło, że dostarczyło "setki" ton żywności i "znaczącą" pomoc finansową na wsparcie mieszkańców Ukrainy i uchodźców w sąsiednich państwach.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa od 24 lutego. W związku z rosyjską napaścią na Ukrainę wiele państw i przedsiębiorstw na świecie nałożyło na Rosję sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymały też liczne międzynarodowe koncerny - m.in. wydobywcze, samochodowe, odzieżowe. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz