Partnerzy portalu
Odmrożona HoReCa ożywi sprzedaż alkoholi Oczekujemy w tym roku ożywienia rynku HoReCa – mówi prezes Robert Ogór, prezes Grupy Ambra. / fot. unsplash

Odmrożona HoReCa ożywi sprzedaż alkoholi

Autor: portalspozywczy.pl Data: 17 maja 2021 15:33

- Lockdown rynku HoReCa przesunął konsumpcję do domu, a zakupy do sklepów. Oczekujemy w tym roku ożywienia rynku HoReCa – mówi prezes Robert Ogór, prezes Grupy Ambra.

- Pandemia spowodowała przesunięcie zakupów z HoReCa do sklepów. Jednak łączna konsumpcja nie ucierpiała i zakładamy stabilne wzrosty konsumpcji w kolejnych latach – uzupełnia wiceprezes Ambry, Piotr Kaźmierczak.

Robert Ogór mówi też, że segment sprzedaży do HoReCa odpowiadał przed pandemią za ok. 7 proc. przychodów grupy Ambra, a obecnie spadł na poziom ok. 3 proc.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Wpływ na wynik jest więc nieznaczący. Sklepy Centrum Wina osiągnęły wzrosty sprzedaży pomimo mniejszej odwiedzalności galerii głównie dzięki lojalnym klientom naszego programu Kocham Wino. Pozostały wzrost to zwiększona sprzedaż przez sklepy spożywczy w wyniku przesunięcia wydatków konsumenckich właśnie w stronę zakupów sklepowych. Na to wszystko nałożyć należy dobre wyniki naszych marek i projektów rozwojowych w otoczeniu rynkowym – tłumaczy Robert Ogór.

- COVID - jak widać po wynikach - nie ograniczył zakresu naszych projektów rozwojowych ani aktywności w rynku. Winiarnia Zamojska, CIN&CIN Free, whisky Baczewski czy Piccolo rozwijają się dynamicznie i wraz z innymi markami będą aktywnie wspierane w okresie letnim i w kolejnych miesiącach – dodaje prezes Grupy Ambra.

Czytaj więcej: portalspozwyczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz