×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ogrody Wina w Dworze Sieraków zapraszają na czerwcowe garden party
10 .edycja winiarskiej imprezy już 4 czerwca; fot. mat. pras.

Ogrody Wina w Dworze Sieraków zapraszają na czerwcowe garden party

Autor: materiał prasowy Data: 01 kwietnia 2022 13:42

To będzie 10., jubileuszowa edycja plenerowego salonu degustacyjnego, tym razem z winami i gośćmi z Republiki Południowej Afryki w roli głównej. Miłośnicy dobrego wina spotkają się w parku Dworu Sieraków koło Krakowa już 4 czerwca. Impreza „Ogrody Wina” to wydarzenie w stylu eleganckiego garden party. Co roku, na zaproszenie organizatora – Domu Wina - spotykają się na niej entuzjaści wina.

Co roku, na początku czerwca, do Sierakowa zjeżdżają się miłośnicy wina – zarówno konsumenci, jak i producenci, krytycy, dziennikarze, blogerzy, dyplomaci. Wśród gości są winiarscy amatorzy i profesjonaliści , w tym wielu członków Klubu Domu Wina. Wszystkich łączy jedno - fascynacja kulturą winiarską. Na imprezie panuje bardzo międzynarodowy klimat.

W Sierakowie można porozmawiać z przedstawicielami uznanych na świecie winiarni i razem napić się ich win. Reprezentowany jest każdy kontynent i kilkadziesiąt regionów. Na kilkudziesięciu stoiskach można poznać smak medalowych win opisywanych w międzynarodowych magazynach, takich jak „Wine Spectator” czy „Wine Advocat”.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

 - Nie ma tu słabych win, bo nasza firma specjalizuje się w segmencie premium - mówi Paweł Gąsiorek, organizator imprezy i prezes Domu Wina. Tłem imprezy jest piękny park, z którego rozpościera się widok na malownicze beskidzkie wzgórza.

Wina z RPA

„Smaki Południowej Afryki” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna, jubileuszowa edycja „Ogrodów Wina”. Zadedykowano ją winom i gościom z RPA. Skąd taki wybór?

- Afrykański Przylądek to jedno z najbardziej wciągających miejsc winiarskiego globu. Znajdziemy tam winiarnie działające nieprzerwanie od trzystu lat, co nie zdarza się w żadnym innym zakątku Nowego Świata, setki rozmaitych siedlisk, od gorących po chłodne i mgliste, i – co najważniejsze – nadzwyczajną mozaikę kulturową, której bogactwo zaczyna się w ostatnich latach odzwierciedlać w miejscowych winach. A wina powstające w kraju, w którym mówi się jedenastoma urzędowymi językami, nie mają prawa się znudzić. Zapraszamy Państwa do barwnej rzeczywistości najdalszych krańców afrykańskiego kontynentu, pachnącej shirazem, pinotagem i chenin blanc – mówi Paweł Gąsiorek.

Organizatorzy spodziewają się przyjazdu ponad 30 producentów z całego świata. Na imprezie będzie można spróbować ponad stu win i osobiście poznać ich twórców. Dodatkiem do znakomitych trunków będą natomiast dania serwowane przez obsypaną wyróżnieniami,  restaurację Hotelu Dwór Sieraków.

Oryginalne kapelusze

Ale nie tylko wino przyciąga gości do Sierakowa. Symbolem „Ogrodów Wina”  są kapelusze - zakładają je zarówno panie, jak i panowie. – Nasze wydarzenie ma charakter garden party, zawsze jest ciepło i słonecznie, więc kapelusz zwyczajnie się przydaje, a przy tym trochę narzuca elegancki dress-code – tłumaczy Paweł Gąsiorek, prezes Domu Wina.

Pomysł spodobał się do tego stopnia, że wielu gości tworzy ze swoich nakryć głowy prawdziwe dzieła sztuki, często ozdabiając je motywami winiarskimi. Autor najciekawszego projektu co roku może liczyć na specjalną nagrodę.

W tym roku w programie imprezy zaplanowano jeszcze jedną atrakcję - widowisko „Podróż Afiyi”. Odbędzie się po zmierzchu. To historia afrykańskiej księżniczki opowiadana za pomocą obrazów malowanych ogniem, iskrami, dymem, muzyką i odgłosami dżungli. Autorami spektaklu są artyści Krakowskiego Teatru Ulicznego.

- Spotkajmy się w Sierakowie 4 czerwca i wznieśmy zacnym winem toast za Polskę, która 23 lata wcześniej wybrała demokrację i przyłączyła się do wolnego, zachodniego świata! – zaprasza Paweł Gąsiorek.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz