×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Otwarto nowy Instytut Kulinarny Transgourmet. Działa przy hali Selgros w Piasecznie (zdjęcia)
Instytut Kulinarny Transgourmet

Otwarto nowy Instytut Kulinarny Transgourmet. Działa przy hali Selgros w Piasecznie (zdjęcia)

Autor: www.horecatrends.pl Data: 11 września 2018 16:05

Otwarto Instytut Kulinarny Transgourmet, drugą tego typu placówkę w Polsce. Pierwsza, prowadząca działalność w magazynie Transgourmet Food Service w Ożarowie Mazowieckim, funkcjonowała dotychczas jako Akademia Kulinarna. Nowy Instytut Kulinarny mieści się w bardziej przestronnym miejscu, budynku hali Selgros Cash&Carry w Piasecznie pod Warszawą i stanowi inicjatywę przeznaczoną dla klientów branży gastronomicznej.

- Instytut Kulinarny Transgourmet ma przede wszystkim służyć klientom Transgourmet i HoReCa Selgros Cash&Carry. Ponadto stanowi miejsce spotkań czołówki polskich kucharzy. Tutaj Kadra Narodowa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni trenuje do Kulinarnego Pucharu Świata w Luksemburgu 2018. Z nowoczesnego zaopatrzenia i przestrzeni Instytutu korzystają także polscy reprezentanci konkursu kulinarnego Les Chefs en Or, organizowanego przez Transgourmet Francja – mówi Krystian Zalejski, menadżer nowego Instytutu Kulinarnego Transgourmet.

W ramach otwarcia Instytutu odbyła się również oficjalna premiera TREND BOOK’a 2019, w którym eksperci branży gastronomicznej oraz szefowie kuchni z Polski i z zagranicznych oddziałów Transgourmet podzielili się wiedzą na temat nadchodzących trendów kulinarnych, cukierniczych, sommelierskich, restauracyjnych i  hotelarskich.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

- Chcemy stworzyć miejsce, które da naszym klientom dostęp do wiedzy na temat najnowszych trendów oraz zaoferuje narzędzia pobudzające kreatywność kucharzy. Dlatego nawiązujemy współpracę z najlepszymi szefami kuchni w Europie, którzy w ramach działalności Instytutu poprowadzą warsztaty kulinarne dla szefów kuchni w Polsce. Chcemy stworzyć takie miejsce, które nie tylko udostępnia wiedzę, ale także kreuje bieżące trendy światowe – komentuje Krystian Zalejski.

Uroczystość otwarcia Instytutu uświetnił pokaz kulinarny i degustacja potraw przygotowanych przez gościa specjalnego – Marca Galaias, Szefa Działu Kulinaria Transgourmet Francja, który gotował na stanowisku wraz z Markiem Burkackim, Szefem Kuchni w nowym Instytucie Kulinarnym Transgourmet.

Podczas wydarzenia oficjalnie przedstawiono także polskich uczestników finału konkursu Les Chefs en Or 2018 w Paryżu, Ernesta Jagodzińskiego i Emila Guzika, a także Polską Drużynę Seniorów na Kulinarny Puchar Świata w Luxemburgu 2018. Zaproszeni goście mieli okazję nie tylko skosztować potraw konkursowych, ale także podziwiać szefów kuchni gotujących na żywo w Instytucie. W trakcie otwarcia obecni byli także mistrzowie cukiernictwa: Maestro Czekolady Janusz Profus i Joanna Profus, a wypowiedzi udzielali kucharze Robert Sowa i Kurt Scheller oraz Jarosław Uściński, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, którego partnerem strategicznym już od 2 lat jest Transgourmet i Selgros Cash&Carry.

- Jako firma z ponad 20-letnim doświadczeniem zależy nam na wymianie wiedzy i współpracy z szefami kuchni z Polski i zagranicy oraz kreowaniu bieżących trendów gastronomicznych. Otwieramy to wyjątkowe miejsce czerpiąc ze współpracy z partnerami Transgourmet z międzynarodowego holdingu, wzorując się na doświadczeniu innych europejskich instytutów, które z sukcesem od lat edukują i prowadzą szkolenia odpowiadające wprost na potrzeby klientów z branży gastronomicznej – podsumowuje Cezary Furmanowicz, Dyrektor marketingu Transgourmet Polska.
Słowa kluczowe

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz