Partnerzy portalu
PepsiCo stworzyło hotel dla Ukraińców w swojej byłej siedzibie PepsiCo stworzyło hotel dla Ukraińców w swojej siedzibie; fot. shutterstock

PepsiCo stworzyło hotel dla Ukraińców w swojej byłej siedzibie

Autor: AW Data: 23 maja 2022 11:32

PepsiCo zaaranżowało byłą siedzibę swojego biura w Warszawie na hotel, w którym osoby zatrudnione w ukraińskim oddziale firmy wraz ze swoimi rodzinami mogą znaleźć bezpieczne schronienie.

Hotel PepsiCo

Akcję powstania hotelu PepsiCo dla ukraińskich pracowników zorganizowana została w tydzień. Pracownicy nie mieli gotowych procedur postępowania, sami wypracowali je w trakcie działania.  Obecnie działa bardzo sprawnie grupa około 200 wolontariuszy. Działania wolontariuszy obejmują szeroki zakres – od prowadzenia infolinii dla pracowników próbujących dostać się do Polski, przez organizację transportu spod granicy, po prowadzenie hotelu czy codzienne wsparcie. W ramach swojej aktywności wolontariusze prowadzą zbiórki, sortują otrzymane dary rzeczowe, troszczą się o podstawowe potrzeby gości oraz koordynują i pośredniczą w poszukiwaniu stałego miejsca zamieszkania poza hotelem.

 Od chwili wybuchu wojny do Polski przyjechało 209 rodzin ukraińskich pracowników PepsiCo. Firma udzieliła bezpośredniej pomocy (m.in. w wynajęciu mieszkań) około 630 osobom. Obecnie w hotelu PepsiCo mieszka 46 osób, a od początku jego istnienia przebywało w nim już 90 gości. Hotel może przyjąć do 150 osób.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Wolontariusze aktywnie uczestniczą w codziennym życiu 160 ukraińskich rodzin – każdy Opiekun Rodziny czuwa nad jedną z nich.

Goście mają zapewnioną podstawową pomoc materialną i psychologiczną, kuchnię, pralnię, pokój gier dla nastolatków oraz przestrzeń do zabawy dla dzieci. Pracownikom ukraińskim w hotelu PepsiCo zakupiono najbardziej niezbędne zaopatrzenie takie jak składane łóżka, śpiwory, koce, środki pierwszej pomocy, środki higieniczne, jedzenie dla niemowląt itp. W hotelu schronienie znaleźli także czworonożni członkowie ukraińskich rodzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz