×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pinta stworzyła polsko-ukraińskie piwo przeciwko wojnie
Polsko-ukraińskie piwo przeciwko wojnie

Pinta stworzyła polsko-ukraińskie piwo przeciwko wojnie

Autor: HT Data: 01 marca 2022 14:10 | Aktualizacja: 01 marca 2022 15:11

- Inwazja Rosji na Ukrainę uderzyła też w browary rzemieślnicze i naszych przyjaciół spod Kijowa. Kilka dni przed wybuchem wojny uwarzyliśmy z nimi kooperacyjne piwo i umówiliśmy się na spotkanie w Kijowie. Wojna przekreśliła te plany - pisze Browar Pinta.

Browar Pinta i ReBrew

Polsko-ukraińskie piwo Hazy Discovery Kyiv, uwarzone wspólnie przez Browar PINTA z Wieprza i browar ReBrew z okolic Kijowa, pojawi się na rynku jako NO TO WAR! Kyiv i z hasztagiem #StandWithUkraine. Cały dochód ze sprzedaży tego piwa zostanie przekazany na fundusz pomocowy SOS Ukraina Polskiej Akcji Humanitarnej.

Jeszcze w czwartek 17 lutego br. 4-osobowa ekipa rzemieślniczego browaru ReBrew z okolic Kijowa z radością i nadzieją na pokój warzyła w Wieprzu koło Żywca wspólne piwo z Browarem PINTA. Niestety już tydzień później na stronie sklepu online zamiast oferty ukraińskiego browaru pojawił się napis: „Zachowaj spokój i uwierz w siły zbrojne! Pomóż armii”.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Uwarzone w Polsce piwo Hazy Discovery Kyiv miało mieć 24 marca swoją premierę w Kijowie, ale wojna te plany przekreśliła. – Mamy nadzieję, że nasi przyjaciele z ReBrew, którzy wrócili na Ukrainę, nadal będą bezpieczni – mówi Bartek Ociesa, główny piwowar Browaru PINTA, który brał udział w kooperacji z Ukraińcami. 

ReBrew to jeden z najlepszych browarów rzemieślniczych na Ukrainie. Kilka lat temu utworzyło go grono profesjonalistów o różnych specjalnościach, których połączyła miłość do dobrego piwa i chęć podniesienia piwnej kultury Ukrainy. Teraz na trudnej drodze do warzenia najlepszych i najciekawszych piw stanęła im wojna. Miasto Browary, w którym działa browar, sąsiaduje z wschodnimi dzielnicami Kijowa i zostało zaatakowane już pierwszego dnia rosyjskiej inwazji.

Piwo NO TO WAR! Kyiv

NO TO WAR! Kyiv trafi do polskich sklepów z piwami rzemieślniczymi tego marca. Swoją oficjalną premierę będzie miało 18 marca w stolicy Łotwy Rydze, gdzie PINTA – prawdopodobnie bez przeszkód – po raz pierwszy przedstawi też inne kooperacyjne piwo Hazy Discovery Riga, uwarzone wspólnie z łotewskim browarem Arpus Brewing.

Seria piw PINTA Hazy Discovery jest cyklicznie warzona w Wieprzu od czerwca 2021 roku w kooperacji Browaru PINTA z najlepszymi na świecie browarami rzemieślniczymi, pubami i farmami chmielu. Z założenia jest produktową formą zaproszenia do odwiedzenia różnych miast i regionów świata ze względu na ich piękno oraz znaczenie dla rozwoju kraftu i piw w stylu IPA.

– Na odwiedziny Kijowa niestety będziemy musieli poczekać, ale dziś tym kooperacyjnym piwem pokazujemy solidarność z Ukraińcami i wyrażamy protest przeciwko wojnie – dodaje Bartek Ociesa.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz