×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
PKP Intercity wciąż szuka firmy do obsługi automatów do przekąsek
PKP Intercity wciąż szuka firmy do obsługi automatów do przekąsek; fot. shutterstock

PKP Intercity wciąż szuka firmy do obsługi automatów do przekąsek

Autor: PAP Opublikowano: 08 września 2023 06:33

PKP Intercity szuka firmy do obsługi automatów do napojów i przekąsek, które zostaną zamontowane w pociągach przewoźnika - poinformował PAP rzecznik kolejowego przewoźnika Cezary Nowak. Dodał, że postępowanie prowadzone jest w trybie zapytania o informację.

Automaty do przekąsek w  PKP Intercity 

Rzecznik wyjaśnił, że PKP Intercity prowadzi dwa postępowania w sprawie automatów do przekąsek i napojów (automatów vendingowych). Jedno postępowanie dotyczy zakupu automatów, a drugie postępowanie to tzw. rozpoznanie rynku - dotyczy obsługi tych automatów.

"W postępowaniu dotyczącym obsługi automatów "odpytujemy" rynek, czyli m.in. pytamy dostawców w jakiej cenie są w stanie zapewnić nam usługę" - powiedział rzecznik.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Dodał, że w prowadzonym postępowaniu na zakup automatów złożona została oferta przez dostawcę, która jest obecnie analizowana.

W połowie czerwca tego roku wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz przekazał PAP, że liczy, iż spółce uda się sfinalizować przetarg na maszyny do przekąsek do końca bieżącego roku.

W ogłoszeniu o zamówieniu na dostawę automatów vendingowych PKP Intercity podało, że chce zamówić 30 takich maszyn z opcją na 118 sztuk. Automaty mają być zainstalowane w wagonach typu Combo i w 14 elektrycznych zespołach trakcyjnych typu ED74.

PKP Intercity to polski międzyregionalny przewoźnik kolejowy. Zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie. W ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" do 2030 r. spółka przeznaczy 27 mld zł na tabor oraz stacje postojowe. W 2030 r. flota PKP Intercity ma być nowa lub zmodernizowana.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz