×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polsko-japoński start-up wprowadzi do HoReCa napój "na kaca"
fot. unsplash.com

Polsko-japoński start-up wprowadzi do HoReCa napój "na kaca"

Autor: www.horecatrends.pl Data: 04 marca 2019 12:02 | Aktualizacja: 04 marca 2019 12:47

Napój Alcorythm zapobiegający negatywnym skutkom spożycia alkoholu zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej konkursu "Szybka Ścieżka" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i zdobył grant badawczy w wysokości ponad 1 mln zł.

Produkt o nazwie Alcorythm dostępny jest w popularnej od niedawna formule "shot", tj. mała butelka szklana lub aluminiowa o objętości 100 ml w etykiecie shrink sleeve. Ma smak soku z owoców tropikalnych i nie kojarzy się tym samym z lekiem lub napojem energetycznym. Co ciekawe, preparat można mieszać z alkoholem w formie drinków. Mechanizm działania opiera się o przyspieszenie rozkładu aldehydu octowego. A to właśnie ten związek chemiczny jest odpowiedzialny za tzw. "kaca".

Za marką stoi polsko-japoński start-up Nomi Biotech, który współpracuje z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oraz Instytutem Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk oraz Narodowym Instytutem Leków.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Alcorythm zamierza wprowadzić na start około 10 tys. sztuk produktu do kanału HoReCa. Zamierza także nawiązać współpracę z sieciami handlowymi (Żabka Polska i inne) i stacjami benzynowymi (Orlen, Shell, BP, Circle K). W planach jest także eksport.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz