Partnerzy portalu
Prezes PepsiCo: wyniki z segmentu HoReCa poniżej planów Michał Jaszczyk, prezes zarządu, dyrektor generalny PepsiCo Polska

Prezes PepsiCo: wyniki z segmentu HoReCa poniżej planów

Autor: www.portalspozywczy.pl Data: 10 lutego 2021 13:15

- Nasi klienci z segmentu HoReCa w przyspieszonym trybie przeszli adaptację do nowych warunków prowadzenia działalności. Co za tym idzie, zwiększyła się oferta posiłków na dowóz, a klienci zaczęli coraz częściej do tych zamówień dołączać napój - mówi Michał Jaszczyk, prezes zarządu, dyrektor generalny PepsiCo Polska.

- W czasach twardego lockdownu, gdy zamknięte były lokale gastronomiczne, PepsiCo nie opuściło swoich klientów. Cały czas byliśmy z nimi – edukowaliśmy klientów jak korzystać z narzędzi online i tworzyć atrakcyjne oferty jedzenia na dowóz. Wspieraliśmy naszych klientów także w bardzo wymierny sposób. Jedną z inicjatyw było przekazanie im naszych produktów – w okresie od kwietnia do czerwca wsparliśmy restauratorów ponad milionem butelek Pepsi, które następnie były dołączane do zamówień jako gratisy. To była atrakcyjna zachęta dla konsumentów, by przełamać ich początkowe obawy. Wszystkie te działania odbiły się bardzo pozytywnym echem w mediach społecznościowych - wymienia prezes Jaszczyk.

- Jeśli chodzi o sytuację segmentu HoReCa i wyniki biznesowe za rok 2020, to są one poniżej planów. Obecnie, w trakcie kolejnego lockdownu, tylko 20% naszych klientów z branży gastronomicznej prowadzi działalność, a i tę tylko "na wynos". Nasi najwięksi partnerzy odpowiadający za blisko połowę obrotów są także otwarci, z tym że oni również realizują tylko zlecenia na wynos – wszystko to w oczywisty sposób ma wpływ na naszą działalność - dodaje Michał Jaszczyk.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Więcej na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz