×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Producent wódki Bocian przejęty przez brytyjski koncern
Stock kupuje Bociana. / fot. facebook.com/Bialy-Bocian-Vodka

Producent wódki Bocian przejęty przez brytyjski koncern

Autor: horecatrends.pl Data: 21 lipca 2022 15:27

Stock Spirits, spółka należąca do CVC Capital Partners, podpisała warunkową umowę przejęcia Polmos Bielsko-Biała S.A.

CVC Capital Partners od samego początku inwestycji w Stock Spirits pod koniec 2021 roku deklarowało chęć dalszego dynamicznego rozwoju spółki, m.in. w kategorii produktów wysokojakościowych. Przejęcie firmy Polmos Bielsko-Biała z jej flagową marką Biały Bocian jest pierwszym krokiem w tym kierunku.

Rozpoczynając wspólną podróż ze Stock Spirits, jednym z liderów sektora alkoholi w regionie CEE, zapowiadaliśmy m.in. rozwój organizacji w Polsce oraz rozszerzenie oferty naszych produktów i usług. Planowana inwestycja w Polmos Bielsko-Biała idealnie wpasowuje się w przyjętą przez nas strategię budowy wartości grupy–  powiedział Krzysztof Krawczyk, Partner CVC Capital Partners

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Stock kupuje Bociana

Stock Spirits należy do wiodących firm produkujących alkohole wysokoprocentowe i likiery.  Posiada ugruntowaną pozycję w kategorii alkoholi smakowych i wódek czystych w Polsce oraz w Czechach. Stock Spirits rozwija również swoje umiejętności w obszarze zarządzania przychodami w tym przede wszystkim wykorzystania zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji. Inwestycja w Polmos Bielsko-Biała wspiera plany rozwojowe spółki koncentrujące się przede wszystkim na opracowaniu nowej gamy produktów i usług, wejściu na nowe rynki oraz rozwoju portfolio wysokojakościowych produktów.

Jakość produktów w Stock Polska jest dla nas zawsze najważniejsza. To na jej podstawie budujemy szerokie portfolio marek oraz ugruntowaną pozycję na wielu rynkach. Jest ona podstawą zaufania wśród polskich i zagranicznych klientów. Tym bardziej cieszę się, że do naszej rodziny dołączą tak prestiżowe marki jak Biały Bocian czy Ogiński. To kierunek w którym chcemy się rozwijać – powiedział Marek Sypek, Dyrektor Generalny Stock Polska

Biały Bocian to flagowy produkt Polmosu Bielsko-Biała, produkowany według tradycyjnych zasad tylko z wyselekcjonowanych zbóż i krystalicznie czystej wody.

Polmos Bielsko-Biała S.A. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów wyrobów alkoholowych w Polsce z 200-letnim doświadczeniem. W swoim portfolio firma posiada ponad 10 marek. Poza Białym Bocianem konsumentom znana jest również z takich produktów jak: Ogiński, Extra Żytnia czy Advocaat.

 Doradcami w procesie były firmy:  McKinsey, PwC, Greenberg Traurig, Allen & Overy po stronie Stock Spirits oraz Deloitte po stronie Polmos Bielsko-Biała.

Transakcja zostanie sfinalizowana po zakończeniu procesów regulacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz