×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Robert Makłowicz i Browar Fortuna chwalą się sprzedażą piwa ArcyIPA
Piwo Roberta Makłowicza świetnie się sprzedaje; fot. mat. pras.

Robert Makłowicz i Browar Fortuna chwalą się sprzedażą piwa ArcyIPA

Autor: AW Data: 02 sierpnia 2022 13:11 | Aktualizacja: 05 sierpnia 2022 16:05

Miłosław & Makłowicz ArcyIPA, chmielowe piwo z nutą soku z mandarynek z Dalmacji opracowane we współpracy z Robertem Makłowiczem, notuje rekordową sprzedaż - informuje Browar Fortuna.

Robert Makłowicz w branży spożywczej

Robert Makłowicz od kilku lat współpracuje z markami z branży spożywczej i okołospożywczej. Popularnością cieszą się sosy do potraw, przygotowywane wspólnie z marką Roleski. W sieci Biedronka klienci korzystają z rekomendacji win przygotowywanych przez Roberta Makłowicza i syna Mikołaja, który jest sommelierem - pod brandem „Makłowicz poleca”, a dla sieci Wild Bean Cafe - należącej do sieci stacji BP - Robert Makłowicz pod marką „Selekcja Makłowicz” przygotowuje propozycje dań ultra fresh, w tym kanapek i hot dogów premium.

Piwo Miłosław & Makłowicz ArcyIPA

- Cieszy nas, że piwo Miłosław & Makłowicz ArcyIPA - nasz pierwszy wspólny trunek opracowany z Robertem Makłowiczem - cieszy się sporą popularnością. Już dziś widzimy, że dotychczasowa sprzedaż jest kilkukrotnie wyższa od naszych ostrożnych estymacji – mówi Krzysztof Panek, prezes zarządu Browaru Fortuna.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Piwo Miłosław & Makłowicz to lekkie (ok. 4,5% alk.) i cytrusowe India Pale Ale. Na jego smak składa się kompozycja aż pięciu odmian chmielu. Przyjemny, chmielowy aromat i goryczkę dopełnia nuta mandarynek z Chorwacji, zbieranych wczesną zimą - wtedy, kiedy smak dojrzałych owoców jest wyjątkowy. Lokalne, chorwackie mandarynki pochodzą ze zbiorów z doliny rzeki Neretwy - terenu słynącego z żyznej gleby, na którym uprawia się wyjątkowej jakości cytrusy. Pochodzenie owoców nie jest przypadkowe. To Robert Makłowicz zainspirował miłosławskich piwowarów składnikiem w postaci soku z mandarynek rosnących w dolinie rzeki Neretwy w Dalmacji.

- Od kiedy skosztowałem soku z nadneretwiańskich mandarynek myślałem o tym, żeby połączyć ten smak z dobrej jakości polskim piwem. Cieszę się, że to się udało – mówi Robert Makłowicz.

Nie dziwią go też wyniki sprzedaży. - Byłem pewien, że odbiorcy pokochają ten smak, bo kiedy pracując nad recepturą naszego piwa pierwszy raz go spróbowałem, od razu się nim zachwyciłem. Piw smakowych jest sporo, ale to w pełni chmielowa IPA, zaledwie przełamana nutą soku z najlepszych mandarynek na
świecie. Czy może być coś bardziej orzeźwiającego? – przekonuje Robert Makłowicz.

- Aromatyczny sok, z wyciśniętych w całości owoców, kupiliśmy bezpośrednio od pani Klaudii Krstičević, prowadzącej wielokrotnie nagradzane ekologiczne gospodarstwo uprawiające i przetwarzające owoce. Spróbowałem i zwariowałem – tak o mandarynkach z dalmackiej plantacji wypowiada się Robert Makłowicz. 

Współpraca Makłowicza  z Browarem Fortuna

Współpraca przy Miłosław & Makłowicz ArcyIPA nie była pierwszym kontaktem znanego podróżnika z Browarem Fortuna. To właśnie tu - w Miłosławiu, w 2020 roku, w Browarze Fortuna powstał jeden z odcinków kulinarnej podróży pt. „Miłosławskie skarby” - o stylach piwnych i ich wykorzystaniu w kuchni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz