×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sektor HoReCa inwestuje w kawy speciality
HoReCa inwestuje w kawy speciality. / fot. materiały prasowe

Sektor HoReCa inwestuje w kawy speciality

Autor: Jakub Szymanek Data: 26 lutego 2023 19:34

Coraz bardziej rośnie popularność kaw speciality. Jak na ten trend reaguje sektor HoReCa, wyjaśnia Mateusz Tryjanowski, head of marketing & e-commerce w stołecznej palarni kawy HAYB.

Jak są postrzegane kawy speciality w sektorze HoReCa?

Mateusz Tryjanowski, head of marketing & e-commerce w stołecznej palarni kawy HAYB, w rozmowie z nami przyznał, że horeca coraz częściej inwestuje w kawy speciality.

Rynek hotelowy powoli inwestuje w kawy speciality. Hotele butikowe i mniejsze chcą mieć dobrą kawę w swojej restauracji i kawiarni, żeby przyciągnąć klientów na co dzień. Jeśli chodzi o restauracje, to coraz więcej lokali już od pewnego czasu stawia na kawy speciality, chcąc mieć w menu dobrą kawę, wino czy piwo. Choć niewątpliwe mniej jest ich niż w kawiarniach speciality - powiedział Mateusz Tryjanowski, head of marketing & e-commerce

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Zaparzenie w kawiarni kawy speciality w porównaniu do kawy masowej nie różni się bardzo pod kątem ceny. Licząc food cost, będzie to ok. 15 proc. więcej (a czasem wręcz i bez różnicy, biorąc pod uwagę ceny niektórych dystrybutorów wielkich marek!), czyli nie tak duża różnica w cenie, a na pewno ogromna w smaku - dodał.

Jak powiedział ekspert, przeszkodą w dalszym rozwoju kaw speciality w sektorze horeca, mogą rosnące koszty w prowadzeniu lokalu gastronomicznego, z czym boryka się coraz więcej restauratorów.

Na razie nie widzimy, żeby nasz sektor bardzo to dotknęło, chociaż część naszych klientów kawiarnianych i gastronomicznych zgłasza nam, że nie wiedzą, w jakiej sytuacji będą po zimie. I nie chodzi o spadek spożycia kawy, ale przestaje im się spinać food cost. Przez to część naszych partnerów może zamknąć lokal, a przez to może spaść sprzedaż kaw speciality w tych kanałach - ocenił Mateusz Tryjanowski.

Czytaj więcej w Strefie Premium: Rynek kaw speciality będzie się dalej dynamiczne rozwijać (WYWIAD)

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz