×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Selgros Cash & Carry i Caritas Polska zapraszają potrzebujących do wigilijnego stołu
Selgros Cash & Carry i Caritas Polska zapraszają potrzebujących do wigilijnego stołu; fot. mat. pras.

Selgros Cash & Carry i Caritas Polska zapraszają potrzebujących do wigilijnego stołu

Autor: Anna Wrona Data: 22 grudnia 2022 13:42

W sobotę 24 grudnia Caritas Polska zorganizuje spotkania wigilijne dla potrzebujących. W 85 miastach w Polsce przygotowane zostaną stoły z daniami wigilijnymi, a także paczki świąteczne dla 20 tysięcy osób. Kolejny rok z rzędu partnerem strategicznym wydarzenia i fundatorem produktów jest Selgros Cash & Carry.

Selgros Cash & Carry: Wigilia dla potrzebujących

Po trzech latach przerwy spotkania wigilijne w wielu miastach wracają do tradycyjnej formy, zasiadanej wieczerzy. Zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach diecezje organizują wigilię – z barszczem, karpiem, a także opłatkiem i wspólnym kolędowaniem. Wigilijne dania i świąteczne paczki zostaną przygotowane przez Caritas z produktów ufundowanych – jak co roku – przez partnera strategicznego akcji - Selgros Cash & Carry. Firma przekazała Caritas m.in. 5 tys. litrów barszczu, 4,5 tony karpia, oraz 2 tony kapusty kiszonej. Razem niemal 60 ton żywności o łącznej wartości ponad 0,5 miliona złotych!

- Ogromnie cieszymy się, że w tym roku wracamy do spotkań przy wspólnym, wigilijnym stole. Z dumą współpracujemy z Caritas od niemal 20 lat, a partnerem strategicznym Wigilii Caritas jesteśmy już od 10 lat. Pomagamy w organizacji wydarzenia, dostarczając produkty potrzebne do przygotowania tradycyjnych wigilijnych potraw i świątecznych paczek. Na co dzień zaopatrujemy restauracje, hotele, punkty zbiorowego żywienia i sklepy w artykuły niezbędne do prowadzenia działalności oraz setki tysięcy klientów detalicznych . Jesteśmy otwarci na niesienie pomocy tym, którzy potrzebują wsparcia i życzliwości w tym wyjątkowym dniu.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Cezary Furmanowicz, dyrektor marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Transgourmet i Selgros Cash & Carry


Aby sprawnie przeprowadzić tak duże przedsięwzięcie, potrzebne jest wsparcie wolontariuszy. W tym roku w organizację wigilijnej wieczerzy, pakowanie i rozdawanie paczek zaangażuje się ponad 2000 osób. Jedno z większych spotkań odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie organizatorzy spodziewają się ponad 1,5 tysiąca osób ubogich, samotnych i bezdomnych, oraz kilkuset Ukraińców. 

- Cieszy nas możliwość ponownego spotkania się przy wspólnym stole. Każda osoba będzie mile widziana i ugoszczona zgodnie z naszą polską tradycją. Chcemy, aby każdy poczuł ciepło rodzinnego ogniska, również ci, którzy w tym roku spędzą święta z dala od swoich bliskich w Ukrainie.

ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Wieloletnie wsparcie Selgros Cash & Carry dla działań Caritas Polska, sprawia  że pomoc otrzymują potrzebujący z całego kraju i z zagranicy. Współpraca obejmuje różne akcje pomocowe w wymiarze lokalnym, ale też ogólnopolskim, jak na przykład „Spiżarnia Caritas”. W efekcie tych działań, mających na celu niemarnowanie żywności, nadwyżki pełnowartościowych produktów są przekazywane osobom będącym w potrzebie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz