×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Uciekli z restauracji nie płacąc rachunku, ale wpadli, bo... zostawili na stole telefon
Próba przechytrzenia obsługi nie udała się, bo jeden z klientów z powodu roztargnienia zostawił na stole drogi telefon. Fot. Shutterstock

Uciekli z restauracji nie płacąc rachunku, ale wpadli, bo... zostawili na stole telefon

Autor: PAP Data: 18 marca 2023 08:00

Uciekli z restauracji nie płacąc rachunku, ale wpadli, bo w popłochu zostawili na stole telefon komórkowy o wartości tysiąca euro - to zdarzenie miało miejsce w Livorno we Włoszech. Gdy właściciel aparatu zadzwonił na swój numer, by dowiedzieć się, gdzie go zgubił, usłyszał w telefonie restauratora: "W lokalu, gdzie zjedliście bez płacenia".

Lokalny dziennik "Il Tirreno" podał, że do restauracji, specjalizującej się w serwowaniu owoców morza przyszło na obiad czterech dwudziestolatków z Florencji, którzy zamówili przystawki, pierwsze i drugie danie, deser oraz wino. Postanowili nie zapłacić rachunku wynoszącego 180 euro i po kolei zaczęli wychodzić; jeden tłumacząc się bólem głowy i koniecznością zaczerpnięcia świeżego powietrza, drugi do łazienki.

Uciekli z lokalu wszyscy. Próba przechytrzenia obsługi nie udała się jednak, bo jeden z klientów z powodu roztargnienia zostawił na stole drogi telefon wart kilka razy więcej niż wynosił niezapłacony rachunek.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Właściciel telefonu postanowił sprawdzić, gdzie go zostawił i zadzwonił na swój numer. Odebrał właściciel restauracji, który już zdążył wezwać policję. Nie złożył zawiadomienia o przestępstwie, bo skruszeni biesiadnicy zapłacili rachunek. Wtedy dopiero oddał telefon właścicielowi.

Zauważa się jednak, że i bez tego roztargnienia klienci zostaliby zidentyfikowani, bo wcześniej zamówili stolik dzwoniąc właśnie z "komórki" i zostawiając numer kontaktowy.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz