Partnerzy portalu
UOKiK na FRSiH 2022: Będziemy coraz głębiej wnikać w relacje sieci z dostawcami UOKiK na FRSiH 2022: Będziemy coraz głębiej wnikać w relacje sieci z dostawcami. / fot. PTWP

UOKiK na FRSiH 2022: Będziemy coraz głębiej wnikać w relacje sieci z dostawcami

Autor: portalspozywczy.pl Data: 08 listopada 2022 11:10

Nasze działania mają na celu przede wszystkim zapewnienie uczciwości w biznesie. To już nie są czasu "dzikiego wschodu", w których kapitał krążący po świecie może pozwolić sobie u nas na praktyki, na które nie może sobie pozwolić w kraju rodzinnym - powiedział Tomasz Chróstny, prezes UOKiK podczas debaty "Nowy handlowy ład" na FRSiH 2022.

Prezes UOKiK o inflacji i wzroście kosztów

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK podczas debaty "Nowy handlowy ład" na FRSiH 2022 wskazał, że aktualna sytuacja gospodarcza nie powoduje optymizmu.

- Wszyscy jesteśmy przekonani o tym, że przed nami trudny czas. Rosnące stopy procentowe, uszczuplone dochody gospodarstw domowych, presja inflacyjna, cena koszyka dóbr podstawowych idzie w górę, ceny energii. To wszystko będzie powodowało ograniczenie inwestycji i wstrzymanie transformacji technologicznej. Będziemy więc mieli do czynienia z luką technologiczną między największymi podmiotami, które stać na te inwestycje, a mniejszymi graczami, którzy nie będą mogli sobie na to pozwolić - dodał. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Prezes UOKiK o szukaniu oszczędności i uczciwości

Prezes UOKiK ocenił, że rok 2023 zapowiada się jako trudny, w związku z czym konsumenci i przedsiębiorcy będą szukali oszczędności.

- W obecnych realiach przedsiębiorcy powinni być jeszcze bardziej odpowiedzialni za siebie. W obliczu zakłóceń łańcuchów dostaw często podstawowych produktów, istotne jest żeby dbać o uczciwe relacje między podmiotami. Nie chodzi tylko o regulacje, ale podstawową elementarną uczciwość. Im trudniejszy czas, tym większa powinna być dbałość o przedsiębiorców i temu będziemy się przyglądać - dodał.

Czytaj więcej: Tomasz Chróstny, UOKiK na FRSiH 2022: Będziemy coraz głębiej wnikać w relacje sieci z dostawcami

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz