×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
2022 rokiem zamknięć lokali? A we Wrocławiu było dwa razy więcej otwarć niż likwidacji
We wrześniu 2022 r. we Wrocławiu zamknął się District Saigon, serwujący m.in. bánh mì. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

2022 rokiem zamknięć lokali? A we Wrocławiu było dwa razy więcej otwarć niż likwidacji

Autor: Katarzyna Gubała Data: 04 stycznia 2023 12:00

We Wrocławiu w 2022 roku zamknęło się aż 80 lokali, ale otworzyło się 181 nowych, a kolejnych 20 rozpocznie działalność na początku - wynika z danych przygotowanych przez Piotra Gładczaka z Wrocławskich Podróży Kulinarnych.

Autor opiniotwórczego bloga restauracyjnego o rynku gastronomicznym Wrocławiu skrupulatnie, co miesiąc odnotowuje ile lokali otworzyło i zamknęło się w stolicy Dolnego Śląska.

Na początku 2023 podsumował miniony rok, który obfitował w zamknięcia lokali, ale - jak wynika z jego zestawienia - nie zniechęcił do inwestowania w gastronomię.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

‘’Dziesięć nowych restauracji otworzyło się w grudniu 2022 roku we Wrocławiu. Tym samym zakończyliśmy rok bilansem 161 nowych lokali w stolicy Dolnego Śląska. Biorąc pod uwagę fakt, że to rok kryzysowy, wynik wygląda okazale. Niestety jest również druga strona, czyli aż 80 zamkniętych restauracji w ciągu roku’’ - napisał Piotr Gładczak, komentując grudniowe zestawienie na wroclawskiejedzenie.pl.

Wśród zamknięć głośne było zniknięcie z ul. Włodkowica Ośmiu Misek - lokalu znanego i lubianego wśród wrocławian, ale i turystów.

Czytaj więcej Najgłośniejsze zamknięcie 2022? Osiem Misek po 6 latach znika z Włodkowica

Euforię wzbudziła za to informacja o tym, że właściciele sieci barów krewetkowych Shrimp House na początku stycznia 2023 r. otworzą poza centrum Wrocławia lokal z pizzą w stylu canotto.

Czytaj też Właściciele Shrimp House otworzą we Wrocławiu lokal z pizzą w stylu canotto (ZDJĘCIA)

W zestawieniu za grudzień 2022 r. Piotr Gładczak poinformował również, że do otwarcia szykuje się aż 19 lokali, w tym m.in. wspomniana Piazza przy ul. Strachocińskiej, Ramen Shop, Piekarnia Sąsiedzi czy Toscanizzazione. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz