Partnerzy portalu
3 listopada protest gastronomii w każdym mieście wojewódzkim 3 listopada o godzinie 12:00 w 17 miastach Polski odbędzie się symboliczny protest gastronomii polskiej., fot. unsplash

3 listopada protest gastronomii w każdym mieście wojewódzkim

Autor: horecatrends.pl/informacja prasowa Data: 03 listopada 2020 09:57

3 listopada o godzinie 12:00 w 17 miastach Polski odbędzie się symboliczny protest gastronomii polskiej. Organizatorzy zaplanowali w każdym z miast happening oraz składanie petycji.

- Branża gastronomiczna walczy dziś o bezprecedensową w historii państwa polskiego sprawę, o prawo do pracy. Zjednoczona, jak nigdy dotąd, od wielu tygodni próbuje nawiązać z rządem dialog. W cieniu rozgrywających się na ulicy, konfliktów społecznych, następuje prawdziwa katastrofa – zagłada małych i średnich polskich przedsiębiorców - napisał w przesłanym do redakcji komunikacie Rzecznik Interesu Gastronomów.

- Ponad 70.000 małych i średnich przedsiębiorców sektora gastronomii i około miliona miejsc pracy jest dziś poważnie zagrożonych. To nie jest pomarańczowe światło, to czerwony alert. Aż o 70% - tyle spada na rynku całkowita sprzedaż gastronomii w trakcie okresów uniemożliwienia stacjonarnej pracy restauracji. To oznacza, że prawie wszystkie punkty restauracyjne działają dziś poniżej progu rentowności. Wiele z nich już się nie podniesie dodał.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Protest dzisiaj o godz 12 odbędzie się w takich miastach jak: Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz