Partnerzy portalu
4 grudnia Świąteczny Stół Pajacyka. Udział weźmie blisko 470 lokali gastro 4 grudnia Świąteczny Stół Pajacyka. Udział w akcji weźmie blisko 470 lokali gastro

4 grudnia Świąteczny Stół Pajacyka. Udział weźmie blisko 470 lokali gastro

Autor: horecatrends.pl Data: 03 grudnia 2020 11:10

4 grudnia odbędzie się „Świąteczny Stół Pajacyka”. Tego dnia każdy może pomóc, zamawiając posiłki z restauracji i kawiarni uczestniczących w specjalnej akcji Polskiej Akcji Humanitarnej. Właściciele lokali gastronomicznych przekażą 10% obrotu z tego dnia na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego.

Koniec tego bardzo trudnego roku, który szczególnie mocno odczuła branża gastronomiczna, może przynieść dużo dobrego. W „Świątecznym Stole Pajacyka” udział bierze blisko 470 lokali gastronomicznych w całej Polsce! Dzięki temu, zamawiając w nich posiłki, będzie można wesprzeć programy dożywiania, a jednocześnie pomóc tak bardzo poszkodowanej przez restrykcje pandemiczne gastronomii.

- Bardzo się cieszymy, że tak wielu restauratorów zdecydowało się wziąć udział w naszej akcji, choć sami mierzą się przecież z tyloma problemami – mówi Tadeusz Szczepaniak z PAH. – Teraz bardzo liczymy na klientów, że szczególnie w tym dniu wesprą inicjatywę poprzez zamawianie jedzenia od naszych partnerów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do akcji dołączyły zarówno duże sieci gastronomiczne, jak i mniejsze restauracje rodzinne czy kawiarnie. W tym roku szczególną rolę odgrywają też punkty, które prowadzą wyłącznie sprzedaż na wynos, a także cateringi dietetyczne. Dzięki współpracy z aplikacjami obsługującymi dowóz posiłków, wzięcie udziału w Świątecznym Stole Pajacyka jeszcze nigdy nie było tak łatwe.

Pozyskane w ramach akcji środki finansują program dożywiania „Pajacyk” w polskich szkołach, w ramach którego dzieci mogą zjeść często jedyny ciepły, pełnowartościowy posiłek w ciągu dnia. Dodatkowo, ze względu na prawie dwukrotny wzrost liczby osób głodujących na świecie w tym roku,  wsparciem żywnościowym zostaną objęte także osoby w krajach, w których PAH działa od lat.  

W zeszłym roku, dzięki pomocy właścicieli lokali gastronomicznych w całej Polsce, udało się zebrać ponad 200 tys. zł, dzięki czemu sfinansowano blisko 41 tys. posiłków dla dzieci

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz