Partnerzy portalu
500. restauracja McDonald’s w Polsce! Otwarto ją w Wyszkowie McDonald's w Wyszkowie zastał zaprojektowany w stylu Luna. Fot. Materiały prasowe

500. restauracja McDonald’s w Polsce! Otwarto ją w Wyszkowie

Autor: KG/horecatrends Data: 13 maja 2022 12:30

Po 30 latach działalności McDonald’s w Polsce, w piątek, 13 maja została otwarta 500. restauracja sieci. Lokal powstał przy ul. Piłsudskiego 46 w Wyszkowie.

  • Pierwsza restauracja McDonald’s w Polsce została otwarta 17 czerwca 1992 roku
  • 30 lat później sieć liczy już 500 restauracji w kraju
  • 500 lokal rozpoczął swoją działalność 13 maja 2022 roku w Wyszkowie przy ul. Piłsudskiego 46
  • Jest to 98 restauracja w województwie mazowieckim

Restauracją będzie zarządzać franczyzobiorca Kristof Hanko, który łącznie prowadzi już 15 lokali sieci. Kristof Hanko z McDonald’s związany jest od wielu lat. Na początku po stronie korporacji, a od 2016 roku jako franczyzobiorca sieci - czytamy w komunikacie prasowym.

- Niezwykle się cieszę, że to właśnie jedna z moich restauracji jest 500-tnym lokalem w Polsce. Na dodatek w 30-tym roku obecności firmy and Wisłą. W moich restauracjach na Mazowszu zatrudniam już 1100 pracowników. W Wyszkowie znajdzie pracę kolejne 60 osób - poinformował Kristof Hanko, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

McDonald's w Wyszkowie - ten styl to Luna

Restauracja w Wyszkowie została zaprojektowana w stylu Luna. W sumie wewnątrz restauracji znajduje się 112 miejsc siedzących i 66 w ogródku. Lokal posiada również linię McDrive, z której mogą skorzystać zmotoryzowani.

Pięćsetna restauracja sieci została wyposażona w innowacyjne rozwiązania mające zredukować zużycie energii elektrycznej. Między innymi w instalację fotowoltaiczną oraz turbinę wiatrową, które pozyskują odnawialne źródła energii w całości pokrywające zapotrzebowanie na oświetlenie zewnętrzne lokalu. Rozwiązania te sieć będzie wprowadzać w kolejnych restauracjach. Zarówno nowych jak i tych już istniejących.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz