Partnerzy portalu
Adam Ringer na #HorecaTrendsTalks: bez pomocy państwa ta branża nie przetrwa Adam Ringer, twórca i prezes sieci kawiarni Green Cafe Nero; fot. PTWP

Adam Ringer na #HorecaTrendsTalks: bez pomocy państwa ta branża nie przetrwa

Autor: www.horecatrends.pl Data: 04 listopada 2020 14:11

Sygnały z rynku gastro są dramatyczne! Bez pomocy państwa ta branża nie przetrwa – nie tylko w Polsce ale i w Europie - alarmowali zaproszeni goście podczas Internetowego Forum Rynku Spożywczego i Handlu na sesji „#HorecaTrendsTalks: Gastronomia zmian. Nowe zasady, rozwiązania i trendy”.

Adam Ringer, założyciel, Green Cafe Nero zwrócił uwagę, że branża gastronomiczna już osiem miesięcy funkcjonuje bez przerwy z obostrzeniami. - Po otwarciu lokali w maju odbudowywaliśmy sprzedaż, we wrześniu już było „tylko” – 20 proc. ale znów od października sprzedaż była coraz gorsza. Sytuacja jest ewidentna - w optymistycznej wersji do wiosny-lata 2021 będziemy zmuszeni w tym trwać. Bez pomocy państwa ta branża nie przetrwa – nie tylko w Polsce ale i w Europie - mówił Adam Ringer.

Maciek Żakowski, współtwórca Restaurant Week Polska, Fine Dining Week i World Class Cocktail Festival, ORZO people-music-natur przyznał podczas panelu, że sygnały z rynku są dramatyczne. - Wiele restauracji może nie dotrwać do świąt. Jednak na pewno nie jest to koniec gastronomii, bo po każdym kryzysie branża się podnosi. Pytanie tylko w jakim składzie osobowym spotkamy się  spotkamy się w przyszłym roku - dodał. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Forum Rynku Spożywczego i Handlu ze względu na wymogi związane z aktualną sytuacją epidemiczną w Warszawie przybiera formułę internetową i odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisje debat będzie można śledzić między innymi w portalach: portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, horecatrends.pl i na stronie frsih.pl (po wcześniejszej rejestracji).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz