Partnerzy portalu
Aktywiści zajęli lokal Gordona Ramsaya. "Serwuje jedzenie za 155 funtów a 2 mln ludzi polega na bankach żywności" Aktywiści okupowali lokal Gordona Ramsaya. Lokal zamknięto na parę godzin/ fot. Twitter

Aktywiści zajęli lokal Gordona Ramsaya. "Serwuje jedzenie za 155 funtów a 2 mln ludzi polega na bankach żywności"

Autor: theguardian.com Data: 21 listopada 2022 16:35

Aktywiści klimatyczni "zajęli" trzygwiazdkową restaurację Michelin Gordona Ramsaya w Chelsea - informuje theguardian.com.

Aktywiści okupowali lokal Gordona Ramsaya

Animal Rebellion, aktywiści zajmujący się kryzysem klimatycznym zajęli w sobotę wieczorem (19 listopada) trzygwiazdkową restaurację Gordona Ramsaya Michelin w londyńskiej dzielnicy Chelsea, aby zaprotestować przeciwko „doskonałej nierówności”, jaką reprezentują tego typu ekskluzywne lokale gastronomiczne - informuje The Guardian.

Członkowie Animal Rebellion weszli do restauracji Gordon Ramsay na Royal Hospital Road w Chelsea około godziny 18:00.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ekolodzy: za wartość jednego dania Ramseya jedna rodzina może igrzać dom

Aktywiści zajęli miejsca przy stolikach, jednak nie zamówili niczego z ekskluzywnego menu, mieli za to własne karty dań "Przyroda oparta na roślinach".

Poinformowali, że ceną za przystawkę z cielęciny, danie główne z karczochów i deser — łącznie kosztujące 155 funtów — są życia niewinnych zwierząt hodowlanych, niszczenie klimatu i dzikiej przyrody. Na karcie znalazły się informacje, że za tę kwotę jedna rodzina może ogrzewać dom przez miesiąc, a dieta roślinna ocali 6,2 mld zwierząt rocznie - informuje Noizz.pl. 

W ten sposób chcieli oprotestować "idealny przykład nierówności" oraz masową hodowlę zwierząt, która przyczynia się do pogłębiania kryzysu klimatycznego.

Gordon Ramsay serwuje jedzenie za  155 funtów a 2 mln ludzi polega na bankach żywności

"Podczas gdy Gordon Ramsay serwuje jedzenie kosztujące min. 155 funtów na osobę, ponad 2 miliony ludzi polega na bankach żywności" — podali ekolodzy w oficjalnym oświadczeniu.

W proteście wzięło udział 14 aktywistów. O godzinie 20:00 restauracja została zamknięta dla biznesu, a protestujący wyszli pokojowo przez frontowe drzwi - informuje The Guardian.

Rzecznik restauracji Gordon Ramsay powiedział, że rezerwacje zostały anulowane, a obsługa była tak zakłócona, że ​​restauracja musiała zostać zamknięta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz